30.03.2018 | 15:40

29 березня 2018 p. у конференц-залі Чернівецького торговельно економічного інституту КНТЕУ відбувся студентський «круглий стіл» на тему «Гендерна проблематика та вплив сексизму на ринку праці України». В роботі «круглого столу» взяли участь працівники державних органів і організацій, викладачі та співробітники інституту, студенти. Серед порушених питань – гендерна рівність у законодавстві про працю України; гендерний дисбаланс професійної спрямованості; дискримінація гендерної статі у зовнішній рекламі.

Також на заході виступила з доповіддю начальник відділу статистики та прогнозування Чернівецького обласного центру зайнятості Алла Чобанюк, яка розповіла про проблеми гендерної рівності на ринку праці, навела останні статистичні дані та продемонструвала схеми та діаграми щодо рівня зайнятості населення у віці 15-70 років, працевлаштування безробітних осіб, які зареєстровані в Чернівецькій обласній службі зайнятості у 2017 році.

Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років у 2016 році

Працевлаштування безробітних осіб, які зареєстровані в Чернівецькій обласній службі зайнятості, у 2017 році

За словами А. Чобанюк, питання гендерної рівності на ринку праці постійно перебуває у полі зору фахівців служби зайнятості Буковини, адже здебільшого гендерна нерівність негативно впливає на жінок. І основною метою працівників служби зайнятості є запобігання гендерній дискримінації на ринку праці, а також формування серед безробітних краян мотивації до активного пошуку роботи, відповідальності за власні дії, допомогти їм стати більш упевненими в подоланні тимчасових труднощів. Крім того, постійно здійснюється аналіз вакансій служби зайнятості з метою виявлення в їх змісті ознак дискримінаційного характеру, з роботодавцями проводяться «круглі столи» та інші інформаційно-консультаційні заходи щодо врахування вимог законодавства про права та гарантії для жінок та чоловіків.

Учасники студентського «круглого столу» відзначили, що упровадження принципів рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є однією з важливих умов сталого соціально-економічного розвитку, позитивних змін у суспільстві, реалізації прав людини та самореалізації особистості, запорукою ефективного розв’язання наявних проблем, а також європейської інтеграції України та виконання міжнародних зобов’язань згідно з основними міжнародними договорами у сфері захисту прав людини, у тому числі Цілей Сталого Розвитку до 2030 року, затверджених Генеральною Асамблеєю ООН.

За результатами проведення студентського «круглого столу» учасники ухвалили резолюцію та вирішили запровадити співпрацю викладачів кафедри соціально-гуманітарних наук та права, кафедри товарознавства, маркетингу та комерційної логістики Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ та Чернівецьким обласним центром зайнятості, Чернівецькою міською радою, Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича, центром громадської активності «Синергія» в питаннях гендерної політики та сексизму в рекламі.