27.06.2025 | 08:46

       Цьогоріч понад 1050 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості. Понад 180 – працевлаштовані.

    Переселенці нині працюють в органах місцевого самоврядування, деревообробній галузі, у сферах торгівлі, охорони здоров’я, освіти, громадського харчування. Серед  працевлаштованих є менеджери, кухарі, пекарі, водії, швачки, соціальні працівники, продавці, бухгалтери, фахівці, вихователі, лікарі, верстатники деревообробних верстатів, в’язальних схемних джгутів, кабелів та шнурів, робітники,  касири, юристи адміністратори тощо.

        Переселенці можуть отримати такі послуги у службі зайнятості.

  • Робота за сприяння служби зайнятості. Це - індивідуальний підбір вакансій, з урахуванням досвіду, освіти та побажань клієнтів не тільки з власної бази вакансій, але й з відкритого ринку праці, з сайтів-партнерів.
  • Професійне навчання. Для офіційно зареєстрованих безробітних таке навчання безоплатне і здійснюється в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості за 97 робітничими професіями та близько 400 освітніми програмами. Вчитися новому можна як з власної ініціативи, так і на запрошення роботодавця. 
  • Ваучер на навчання. Переселенці без статусу безробітного, які вже мають професійно-технічну чи вищу освіту, можуть отримати ваучер на навчання на 30 тис. гривень. За ці гроші можна підвищити кваліфікацію або опанувати нову професію. 
  • Грант на власну справу. Служба зайнятості підтримує підприємницьку ініціативу переселенців та пропонує гранти на створення або розширення власної справи. Суми грантів становлять від 50 до 250 тис. гривень. Переселенці зі статусом учасника бойових дій або їхні чоловіки чи дружини можуть претендувати на гранти від 250 тис. до 1 млн гривень. Заявки на участь у грантових програмах подаються через Дію разом із бізнес-планом.