28.03.2016 | 15:28

25 березня на телеканалі «Буковина» відбувся «прямий» ефір у «Телевізійній студії А3» Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії  за участі заступника директора  обласного центру зайнятості Любові Кожолянко, голови громадського об’єднання «Донбас український» Світлани Шиян, директора Університетського центру кар’єри, який діє при ЧНУ імені Ю. Федьковича, Ольги Левкун.

Упродовж години спілкування гостей студії з телеглядачами були обговорені та надані конкретні відповіді на актуальні запитання громадян, у тому числі щодо працевлаштування. Йшлося, зокрема про стан та основні тенденції ринку праці області; про те, у яких фахівцях є найбільша потреба; які проблеми виникають при працевлаштуванні молоді, вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО, демобілізованих учасників АТО, осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Заступник директора обласного центру зайнятості поінформувала учасників телеефіру, що упродовж січня-лютого 2016 року соціальними послугами обласної служби зайнятості скористалося понад 11 тисяч осіб, які мали статус безробітного; станом на 1 березня 2016 року кількість актуальних вакансій склала 716 одиниць, що вдвічі більше, ніж станом на 1 березня минулого року.

Відповідаючи на запитання телеглядачів, Любов Кожолянко наголосила, що держава не залишається осторонь проблеми працевлаштування вимушено переміщених осіб. Згідно із чинним законом, за працевлаштування осіб, які переїхали з тимчасово окупованої території, зони проведення антитерористичної операції чи надзвичайної ситуації, роботодавцям надається компенсація витрат на оплату праці таких осіб тривалістю до 6 місяців, а залежно від ситуації на ринку праці регіону – до 12 місяців. При цьому на роботодавця покладається обов’язок забезпечити зайнятість таких осіб протягом періоду, удвічі більшого, ніж виплата компенсації. Також законом передбачено надавати зареєстрованому безробітному компенсацію витрат на переїзд до місцевості, де вони працюватимуть, та витрат на проходження медичного або наркологічного огляду, якщо це необхідно для працевлаштування.

Особлива увага приділялась обласною службою зайнятості наданню соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам. З  початку окупації АР Крим та проведення антитерористичної операції до обласної служби зайнятості відповідно до нової методики обліку осіб даної категорії з 1 березня 2014 року по 29 лютого 2016 року звернулося за допомогою у працевлаштуванні 500 осіб, з них статус безробітного набуло 395 осіб. Обласна служба зайнятості сприяла працевлаштуванню 135 осіб.

Станом на 1 березня 2016 року продовжує отримувати послуги обласної служби зайнятості 71 особа, що мала довідку про взяття на облік як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО.

Також послуги обласної служби зайнятості отримали 375 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них 374 особи мали статус безробітного. Станом на 1 березня 2016 року продовжують перебувати на обліку 333 демобілізованих військовослужбовців із зони АТО, з них 332 особи мають статус безробітного.

«У складних економічних умовах наші фахівці здійснюють індивідуальний підхід до кожного клієнта, враховують усі їхні побажання щодо пошуку підходящої роботи та пропозиції, які надходять від роботодавців», – наголосила заступник директора обласного центру зайнятості. Крім того, Л.Кожолянко зазначила, що обласна служба зайнятості постійно шукає нові форми роботи із вразливими категоріями населення, зокрема співпрацює з органами влади, соціальними партнерами, а також неурядовими громадськими організаціями.