Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За даними ОБСЄ, в Україні понад 30 тис. осіб щорічно стають жертвами цього злочину.
Постраждалі особи дуже часто не знають куди їм йти, що робити, як повернутися до нормального життя, до кого звернутися за допомогою. В зв’язку з цим, було впроваджено проект «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Проект реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства соціальної політики за фінансової підтримки Уряду Канади.
Вищезазначений проект направлений на координацію спільних дій між різноманітними державними та громадськими організаціями по підвищенню ефективності роботи з протидії торгівлею людьми по виявленню та наданню допомоги постраждалим особам, відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми».
В рамках реалізації Чернівецького регіонального компоненту проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» для проведення оцінки ситуації щодо взаємодії всіх учасників процесу відбулась зустріч директора Сторожинецького районного центру зайнятості Світлани Жар та тренера-консультанта-психолога Чернівецького обласного молодіжного об’єднання «Сучасник» Альони Ігнатьєвої.
Під час зустрічі обговорили питання рівня поінформованості громадян щодо проблеми торгівлі людьми.
«В центрі зайнятості велика увага приділяється цій темі. Так, з початку року було проведено 6 семінарів на тему «Попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми» із безробітними громадянами та молоддю, що складають групи ризику у проблемі неврегульованої трудової міграції, запобігання торгівлі людьми та ліквідації дитячої праці, в яких взяло участь 73 особи» - зазначила директор Сторожинецького районного центру зайнятості.
Тренер-консультант розповіла про досвід інших установ у наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми та заходи з покращення спроможності суб’єктів виявляти постраждалих від торгівлі людьми осіб, надавати їм допомогу та підтримку відповідно до чинного законодавства.