Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим, повноцінним життям, то країну очікує гідне майбутнє.
У Законі «Про охорону дитинства в Україні» задекларовано, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканість та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім`ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключати приниження честі та гідності дитини.
Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, 31 травня 2017 року, в приміщенні Заставнівського районного центру зайнятості відбувся семінар для жінок, які мають дітей віком до 15 років, під девізом «Захистимо дітей України!». На семінарі були присутні 14 учасниць. На захід запросили головного спеціаліста відділу Заставнівського бюро безоплатної правової допомоги Оксану Павельчук та головного спеціаліста відділу соціально-трудових відносин, зайнятості населення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми УПСЗН Заставнівської РДА Віталія Дроня.
Мета розмови – дитяча праця, найгірші форми дитячої праці, розглянути всі форми сімейного насилля (насилля над дітьми та над жінками). Актуальність проблеми полягає в тому, що одним з показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей та жінок.
Про типи та форми жорстокого поводження з дітьми, про насилля над жінками та саме головне, як захисти себе в таких ситуаціях розповів Віталій Дронь. Він також вів мову про законодавчі підстави позбавлення батьківських прав та, керуючись вимогами статті 15 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» члени сім’ї, які вчинили насильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.
Головний спеціаліст відділу Заставнівського бюро безоплатної правової допомоги Оксана Павельчук розповіла, яких вжити заходів, щоб запобігти насильству в сім`ї, та перелічила всі організації району, куди можна звернутися по допомогу в разі потреби.
Провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Заставнівського районного центру зайнятості Антоніна Старко звернула увагу на типи насильства та їх ознаки; на причини та наслідки дитячої праці.
Учасники семінару детально опрацювали «Міжнародну програму з викорінення дитячої праці», що викликало дискусію: «Де межа між корисною працею та експлуатацією дитини?».
Однією з причин загострення проблеми домашнього насильства є соціально-економічна нестабільність у суспільстві. Особливості соціально-трудових відносин, які склались в Україні внаслідок конкуренції та перенасичення ринку праці робочою силою, вплинули на те, що жінка на ринку праці – категорія багаточисельна. Через відсутність можливості професійної самореалізації на батьківщині жінки намагаються знайти роботу за кордоном і тим самим, ризикують стати жертвою торгівлі людьми та втратити власну сім`ю і дітей.
Державна служба зайнятості сприяє соціальному захисту жінок за такими напрямками:
- надання інформаційних та консультаційних послуг, пов'язаних з працевлаштуванням;
- сприяння у працевлаштуванні, в тому числі на новостворені робочі місця, шляхом надання компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиноговнеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхуваня;
- організація оплачуваних громадських робіт;
- професійне навчання на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.
На завершення семінару жінки отримали пам`ятки «Ознаки насильства над дітьми» та адреси Інтернет-порталів, на яких можна знайти інформацію про актуальні вакансії.