Які бувають варіанти другої роботи?
1. Робота за сумісництвом. Це коли співробітник працює кілька днів на тиждень в одному місці, а кілька днів - в іншому. Такий вид зайнятості найбільше характерний для викладачів ВНЗ, шкіл, артистів, репетиторів, технічних працівників і програмістів.
2. Робота на дві компанії одночасно. Це надання послуг відразу декільком компаніям. Так можуть працювати аудитори, бухгалтери, консультанти, адвокати, тренери. Тут найголовніше, щоб інтереси компаній не перетиналися, і дотримувався принцип конфіденційності інформації та комерційна таємниця.
3. Фріланс. Це робота у вільному пошуку, коли виконується замовлення то для однієї, то для іншої компанії. Фрілансерами працюють багато журналістів, копірайтери, перекладачі, дизайнери, програмісти.
4. Періодичний підробіток. Це коли є основна робота, але крім неї існують ще разові замовлення. Так працюють багато майстрів з ремонту побутової апаратури, комп'ютерники, будівельники з ремонтних фірм.
Звичайно, далеко не кожна професія може дозволити додатковий заробіток або роботу за сумісництвом. Так, складно собі уявити хірурга, який після зміни відправляється на додатковий заробіток. Зате більшість фотографів, дизайнерів, консультантів та журналістів не обмежуються одним місцем роботи.
Найголовніше для людини, працівника на кількох роботах, навчитися правильно розпоряджатися своїм часом. Адже це подвійне навантаження, і такий спосіб життя нерідко супроводжується стресом, накладками, роботою на вихідних та у свята. Важливо не забувати про те, що повноцінний відпочинок необхідний для якісної роботи, і в гонитві за двома зайцями можна втратити все.