Когнітивно-поведінкова терапія – це перевірена система, яка допомагає людям усвідомити й позбутися небажаної поведінки і звичок. Когнітивна наука – це поле, в якому досліджується як людський мозок мислить та обробляє нову інформацію. В останні роки здобутки когнітивної науки допомагають людям зрозуміти, які навички їм необхідні для того, щоб зробити кращий вибір та при цьому уникнути непотрібних ризиків. Ця галузь дослідження має назву «дизайн рішень». Вдале прийняття рішень створює основу для тривалого й успішного життя.

 

Чим займатиметься терапевт?

Когнітивно-поведінкові терапевти (КПТ) у недалекому майбутньому використовуватимуть новітні рішення, щоб допомогти клієнтам зрозуміти, як вони зазвичай роблять вибір і чому наслідки їх вибору іноді не відповідають очікуванням. Наприклад, терапевти можуть працювати з клієнтами для виявлення причин, через які ті виправдовуються, порушуючи поточну дієту. Розкриттям причин прийняття ефективної стратегії рішень та роз’ясненням підходів, які є неприйнятними для клієнтів, КПТ допомагають людям знаходити способи позбутися своїх поганих розумових звичок. КПТ можуть займатися як індивідуальним консультуванням, так і обслуговувати організації, допомагаючи впроваджувати нові принципи прийняття рішень для кращого функціонування.

 

Вимоги до освіти

Для цієї професії потрібен ступінь у сфері когнітивної науки або психології.

 

Необхідні компетенції.

Досвід програм підтримки прийняття рішень безумовно є перевагою для тих, хто працює з дизайном організаційних рішень. Оскільки КПТ щодня працюють з людьми, розвинені комунікативні навички та уважність до аспектів, що допомагають клієнтові приймати важливі і складні рішення, будуть украй необхідними.