27.09.2018 | 16:24

27 вересня 2018 року на базі Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу «Ефективні та дієві механізми співпраці служби зайнятості з органами влади та роботодавцями». До участі в обговорені долучилося керівництво Новодністровської міської ради, місцеві роботодавці та народний депутат України Максим Бурбак.

Під час заходу йшлося про те, що місто  Новодністровськ  є  монофункціональним містом. Основу економіки міста складають енергетична та будівельна галузі. Саме у цих галузях зайнята переважна більшість працездатного населення. Стан ринку праці міста, а також створення нових робочих місць, залежить від активності проведення робіт на будівництві гідроагрегатів Дністровської ГАЕС. Ще однією з проблем міста є жіноче та молодіжне безробіття. Із загальної чисельності безробітних, які перебували на обліку, 61,5% - жінки, 35,5% - молодь у віці до 35 років.

За словами директора Чернівецького обласного центру зайнятості Любові Кожолянко, служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем, який має потребу в кадрах, та людьми, які шукають роботу. Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. «Ми пропонуємо роботодавцям широкий спектр різноманітних соціальних послуг, зокрема надання послуг з добору працівників, організацію професійного навчання безробітних під конкретні замовлення роботодавців, організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, компенсацію роботодавцю єдиного соціального внеску, оперативне укомплектування вакансій шляхом організації проведення ярмарків вакансій, а також різноманітні консультаційні та інформаційні послуги» - зазначає Любов Кожолянко.

За словами народного депутата Максима Бурбака, сьогодні у Новодністровську найбільше людей працює на будівництві ГАЕС, проте після закінчення будівництва необхідно буде думати проте, куди працевлаштувати цих людей.

«Сьогодні по всій країні бракує кваліфікованих кадрів, на законодавчому рівні робиться все можливе, щоб відродити середньо спеціальні заклади. Ці заклади необхідно передати на баланс органів місцевого самоврядування, оскільки саме вони повинні формувати потребу в робітничих кадрах. При прийнятті таких пропозицій наштовхуємося на супротив місцевих органів влади, які кажуть про брак коштів. Тому і виникає армія безробітних, бо середньо спеціальні навчальні заклади випускають юристів, економістів та менеджерів по туризму, а потрібних на ринку праці слюсарів, газозварювальників та швачок бракує» - зазначає Максим Бурбак.

Під час заходу йшлося проте, що вирішення питання зайнятості та відтоку кваліфікованих кадрів за кодон необхідно збільшити заробітну плату за рахунок доходів підприємств, а не зменшення податкового навантаження, створити дієві об’єднані територіальні громади та проводити системну роботу щодо боротьби із тіньовою зайнятістю та «заробітною платою у конвертах».

За словами керівника ПП «Мітакс» Олега Манаскурова, для збереження кадрового потенціалу міста, перш за все необхідно збільшити рівень заробітної плати, а для цього підвищити рентабельність та технологічність підприємств. Роботодавець пропонує на законодавчому рівні прийняти програму розвитку малого та середнього бізнесу, згідно якої допомагати починаючим підприємцям з погашенням частини відсотків по кредитах, а податок на додану вартість замінити на податок на виведений капітал. Для виведення з тіні заробітної плати пропонує виплачувати робітникам всю нараховану заробітну плату, а найманий працівник, щоб сам сплачував податки.