16.03.2020 | 11:56

«SushiNeko» – онлайн сервіс доставки суші у місті Хотин. Це – нині  бізнес Артема Мамедова, котрий започаткував власну справу за сприяння служби зайнятості восени 2019 року.  

Донеччанин Артем Мамедов переїхав до Хотина ще 7 років тому. А от готувати суші почав раніше, адже ця японська страва дуже йому припала до смаку. Розповідає, що хотів приємно вразити свою дружину. А згодом Артем, хоч і не закінчував виш, переймав досвід у професійних сушистів ресторанів Донецька та Одеси, що спеціалізувалися на азійській кухні.

Нині у м. Хотин є місцевий майстер з приготування суші. А містяни можуть замовити страви, щоб поласувати ними вдома.

Артем Мамедов зізнається: «Коли я переїхав до Хотина, через деякий час зрозумів, що у цьому місті не вистачає такого сервісу. Ідея прийшла сама собою. Як-то кажуть, удача – це уміння, помножене на щасливий випадок».

Минулого року чоловік звернувся по допомогу до служби зайнятості. У Хотинській районній філії Чернівецького ОЦЗ фахівці підтримали бізнес-план, запропонований Артемом Мамедовим та запропонували пройти стажування у місцевих підприємців. Після захисту свого проєкту Артем отримав одноразову допомогу на випадок безробіття для організації свого бізнесу та почав утілювати ідею у життя. З отриманих коштів він придбав необхідну техніку та спеціалізовану продукцію, для приготування суші обладнав окрему кухню. Спочатку ставив за мету виконувати замовлення онлайн, а нині мріє відкрити свій власний заклад, каже: «Зрозумівши, що справа дійсно перспективна, є замовлення, хороші відгуки, вирішив відкрити стаціонарний заклад». А поки Артем готує суші вдома, дотримуючись усіх правил та санітарних вимог. Продукти зберігає у холодильнику відповідно до норм. Для суші закуповує сертифіковану продукцію зі спеціалізованих магазинів.

Артем Мамедов каже: «Я – підприємець, тому сплачую усі податки відповідно до законодавства».

Це не єдиний приклад, як служба зайнятості на Хотинщині допомагає безробітним започаткувати власну справу, якщо на ринку праці немає підходящої роботи.

«У 2019 році служба зайнятості надала фінансову допомогу на випадок безробіття одноразово для організації підприємницької діяльності вісьмом особам, які започаткували власний бізнес з різних видів діяльності. Серед цікавих реалізованих бізнес-ідей – це створення суші-маркету «SUSHINEKO», – повідомив директор Хотинської районної філії  Чернівецького ОЦЗ Андрій Бринь.

А ще майбутні підприємці отримують консультації фахівців, проходять відповідні семінари, навчання, стажування тощо.