29.09.2023 | 08:37

З початку року у Чернівецькій обласній службі зайнятості 24 внутрішньо переміщені особи отримали ваучери на навчання для підняття своєї конкурентоспроможності на ринку праці.

Зокрема, ваучери отримали:

  • 7 осіб – на перепідготовку за робітничими професіями («Кухар», «Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва», «Кравець»);
  • 14 осіб – на підготовку за іншою спеціальністю на ступень магістра («Залізничний транспорт», «Психологія», «Підприємництво та торгівля», «Харчові технології», «Фізична культура і спорт»);
  • 2 особи – на спеціалізацію за спеціальністю «Медицина»;
  • 1 особа – на підготовку на наступному рівні освіти  за спеціальностями «Дошкільна освіта».

9 осіб вже уклали договори с закладами освіти і за них здійснено оплату за ваучерами.

Нагадаємо, ваучер дає людині право пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця. Його вартість не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз – це майже 27 тис. грн).

Ваучер видається одноразово. Його оплата здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На підставі ваучера здійснюються перепідготовка за робітничою професією; підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовка на наступному рівні освіти; спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями.

Право на одноразове отримання ваучера, мають окремі категорії громадян. Подати документи на отримання ваучера можна на сайті Державного центру зайнятості або у найближчому центрі зайнятості.

З початку року Чернівецька обласна служба зайнятості видала 390 ваучерів для підняття конкурентоспроможності окремим категоріям громадян.

Якщо виникають питання вам допоможуть у Telegram-каналі  онлайн-підтримки https://t.me/+Ywd0Jm4NytkzNDcy з питань видачі ваучерів можна телефонувати за номером 0372950211.