Як отримати патронат на дитиною, яка опинилася в складних життєвих обставинах, хто може здійснювати патронат, які вимоги до таких осіб – про це йшлося під час спільного інформаційного заходу Служби у справах дітей Чернівецької обласної військової адміністрації у Вижницькій філії Чернівецького обласного центру зайнятості.
Надання послуг з патронату над дитиною – це вид тимчасової зайнятості, який зараховується до трудового стажу, а за патронатного вихователя здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
За свою роботу патронатний вихователь щомісяця отримує грошове забезпечення, соціальну допомогу на утримання та виховання дитини. Мета патронату – забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах.
Послуга патронату над дитиною набуває значної актуальності, так як забезпечує дитині безпеку, догляд, виховання та реабілітацію в умовах сім’ї, а батькам дає можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід.
Для того, щоб стати патронатним вихователем, потрібно пройти спеціальне навчання, мати досвід у вихованні дітей та відповідні умови для їхнього проживання. Патронатні вихователі отримують грошове забезпечення, яке становить 3 мінімальні зарплати на місяць (для ФОПів — 3,5 мінімальні зарплати, з урахуванням самостійної сплати податків).
Щоб дізнатися більше про послугу патронатного вихователя, можна взяти участь в інформаційних заходах, які проводяться у співпраці обласної служби зайнятості та Служби у справах дітей Чернівецької обласної військової адміністрації. Наступний захід 8 квітня 2025 року — Дністровська філія ОЦЗ, вул. Головачука, 6, початок о 10:00.