У Дністровській філії Чернівецького ОЦЗ відбувся спільний інформаційний захід «Патронатне виховання, як форма зайнятості», який організували Чернівецька обласна служба зайнятості та Служба у справах дітей Чернівецької обласної військової адміністрації. До заходу також долучилися представники Благодійного фонду «Рокада» та МБО «Партнерство «Кожній дитині».
Присутні дізналися більше про послугу патронату, а саме: як отримати патронат над дитиною, яка опинилася в складних життєвих обставинах, хто може здійснювати патронат, які вимоги до таких осіб.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини та відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини у себе вдома. Також необхідно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми.
За роботу патронатні вихователі отримують грошове забезпечення, яке становить 3 мінімальні зарплати на місяць (для ФОПів – 3,5 мінімальні зарплати, з урахуванням самостійної сплати податків), а також соціальну допомогу на утримання та виховання дитини.
Надання послуг з патронату над дитиною – це вид тимчасової зайнятості, який зараховується до трудового стажу, а за патронатного вихователя здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Завдяки патронатному вихованню дитина продовжує зростати в родинному середовищі, отримуючи необхідний догляд і турботу.
Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна у службах у справах дітей за місцем проживання.