23.02.2022 | 09:31

         Співбесіда – це невеличкий іспит, на якому перевіряються ваші фахові, ділові та психологічні якості, а також ваші здібності та потенціал. Головна ціль шукача роботи на співбесіді – зацікавити та вразити роботодавця, щоб вас взяли на роботу.

         Будьте щирими, відкритими, чесними, адже співбесіда — це можливість розповісти про себе і подивитися на роботодавця, наче «приміряти», чи підходите ви одне одному.

         Говоріть тільки про те, що цікавить роботодавця. А це дуже легко зрозуміти з перших питань, на що акцентує свою увагу керівник: особистий досвід та  уміння. Сконцентруйтеся тільки на цікавих проєктах та вагомих роботодавцях, де ви розвивались як спеціаліст, мали колосальний досвід роботи. 

         Підготуйте рекомендаційні листи та портфоліо заздалегідь. Ніщо так не вражає роботодавця, як наявність у здобувача рекомендаційного листа та портфоліо, яке він може пред’явити прямо зараз.

         Вивчіть інформацію про компанію. Відзначте, що саме для вас залишилось незрозумілим, сформулюйте питання, які зможете задати роботодавцю при зустрічі.

         Психологічно підготуйтесь  до співбесіди: виспіться, не запізнюйтесь, позитивно налаштовуйте себе, заспокоюйте себе диханням або візьміть із собою пляшечку прохолодної води, що бадьорить.

         На компрометуючі питання відповідайте нейтрально. Наприклад, щодо минулих роботодавців та причин, через які ви покинули місце роботи, не потрібно скаржитися на працедавця, задувати його промахи.