У ЦНАПі міста Вашківці зібралися ветерани та члени їхніх родин, щоб дізнатися більше про державні програми підтримки бізнесу.
Фахівчиня Вижницького офісу «Зроблено в Україні» Тетяна Маковійчук під час виїзного нетворкінгу інформує про можливості започаткувати або розвивати власну справу за грантові кошти, зокрема йдеться про «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».
Щоб взяти участь у цій програмі потрібно мати бізнес-ідею, скласти бізнес-план і подати його разом із заявою онлайн на порталі Дія.
Розмір гранту може становити:
- до 250 тис. грн — подати заяву можуть і ветерани, і члени їхніх сімей. Отримувач гранту повинен створити 1 робоче місце;
- до 500 тис. грн — подати заяву можуть і ветерани, і їхніх сімей. Отримувач гранту має створити 2 робочі місця;
- до 1 млн грн — подати заяву може ветеран, який зареєстрований як ФОП від 1 року. Програма покриває 70% вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця.
Кошти можна витратити на:
- меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання;
- ліцензійне програмне забезпечення (до 50% коштів);
- сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм (до 70% коштів);
- послуги з маркетингу та реклами (до 10% коштів);
- оренду нежитлових приміщень або землі для комерційних і виробничих цілей (до 25% коштів);
- оренду обладнання (до 30% коштів);
- лізинг обладнання, крім власних транспортних засобів (до 50% коштів);
- придбання франшизи.
Окрім цього, учасники нетворкінгу дізналися про компенсаційні програми для роботодавців, зокрема за облаштування робочого місця працевлаштованої людини з інвалідністю, а також про експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю в наслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Зацікавили ветеранів й регіональні програми підтримки бізнесу, які реалізовують в межах Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Чернівецькій області, зокрема компенсація вартості обладнання, що забезпечує акумуляцію і генерацію енергії, для забезпечення роботи суб’єктів підприємництва в умовах енергетичної кризи.
Йшлося і про державну програму «Доступні кредити 5-7-9», завдяки якій можна отримати позику до 50 млн грн на строк до 3 або до 5 років, залежно від цілей фінансування, а також про регіональні програми підтримки бізнесу, зокрема
Захід відбувся за участю фахівця із супроводу ветеранів Роман Макара.