13.07.2018 | 10:20

Ідея започаткувати власну справу виникла у Михайла та Віри Баловсяків, коли вони перебували на обліку в службі зайнятості.  Спілкування з особистими консультантами, відвідування семінарів з орієнтації на створення власної справи та тренінгів – все це допомогло в результаті започаткувати власний бізнес.

11 жовтня 2017 року Михайло та Віра Баловсяки відкрили центр апітерапії «Мивіра» у селі Михайлівці Глибоцького району.

Сьогодні це 2 будинки та 3 піраміди із 10 лежанками, відпочинковий центр може одночасно приймати близько десяти туристів. За словами господарів,  бджільництво, це 25-ти річне хобі, яке згодом переросло у власну справу.

За ідею для  бізнесу  Михайло завдячує центру зайнятості, а за кошти - Австрійській агенції розвитку, які дали на розвиток власної справи 100 тис грн.

Невістка Галина розповідає наскільки корисна для організму людини така профілактика. «Під кожним ліжком є 4 сім’ї бджіл, коли ви лягаєте на ліжко відчуваєте вібрацію їхніх крилець, відчуваєте тепло. Кожна сім’я, вона оберігає своїх діток і виділяє 37 градусів тепла, тобто коли на вулиці дощ, холодно у будиночку буде тепло. Це дуже добре впливає на дихальну систему, якщо в когось бронхіт чи астма, теж корисно. Понижує цукор для діабетиків, на опорно-руховий апарат впливає», - зазначає Галина.

Перші три лежанки господар власноруч збудував ще 2012 році для оздоровлення своєї родини. «Наприклад, у мене діабет, і я все літо сплю тут. За цей час у мене не було жодного стрибка рівня цукру в крові», – розповів господар.

Господар власноруч виготовляє вулики та рамки, а потреба в них постійно зростає, адже вже є 310 бджолиних родин. Підготовку до сезону розпочинає ще взимку, треба зробити 1000 рамок. На запитання журналістів, як він встигає поратися із таким великим бджолиним господарством, він зауважив, що він душею молодий і тому сил вистачає не тільки на розвиток бізнесу, але  і на домашнє господарство. Також господар розповів, що має в планах зробити із своєї хати музей бджільництва та облаштувати необхідні умови, щоб туристи могли залишатися не лише на ніч, але і на кілька днів, щоб повноцінно оздоровитися.

В центрі апітерапії туристам пропонують цілющий сон на вуликах, дегустація меду та трав’яних чаїв із випічкою власного виробництва.