оп
16.01.2019 | 11:20

Новодністровськ – це моноструктурне місто, в якому місцеві жителі в основному працюють в  енергетичній та будівельній галузі. А жінкам та  молоді, особливо з вищою освітою, реалізувати себе  у місті не має де. Однак є люди, які успішно ведуть власний бізнес у місті вже декілька років та надають робочі місця іншим. Все це стало можливим завдяки підтримці Новодністровської міської філії обласної служби зайнятості.

Світлана Рибак за освітою економіст, отримала статус  безробітної  в жовтні  2010 року. Перебуваючи на обліку в службі зайнятості  замислилась  про відкриття власної  справи. 

Отримавши додаткові консультації щодо провадження підприємницької діяльності від фахівців служби зайнятості та спеціалістів органів державної влади, прийняла остаточне рішення та подала заяву про бажання отримати одноразову виплату допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності до Новодністровського міського центру зайнятості.

Фахівці  центру зайнятості  провели профдіагностичне тестування, яке підтвердило здатність Світлани до зайняття підприємницькою діяльністю.

Далі, пройшовши стажування на робочому місці в успішного підприємця та захистивши бізнес – план в квітні  2011 року отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для здійснення  підприємницької діяльності. Маючи власні заощадження та кошти, які отримала в центрі зайнятості  -  відкрила невеликий магазин продовольчих товарів.

На початковому етапі Світлана самостійно займалась торгівлею продовольчих товарів, але на сьогодні вже розширила сферу торгівлі, добудувала другий поверх та відкрила відділ товарів для дому, посуду та інших потрібних речей для вжитку.

Сьогодні,  Світлана заключила з Новодністровською міською філією Чернівецького ОЦЗ договір щодо організації професійного навчання шляхом стажування і по його закінченні молода дівчина, що перебуває на обліку як безробітна,  буде працевлаштована на постійне місце роботи.

«Надзвичайно приємно співпрацювати з підприємцями, які самі знайшли себе в житті, створюють робочі місця для молоді та сплачують податки» - зазначила директор Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості Валентина Вовківська, під час відвідування підприємця.