13.10.2021 | 09:09

12 жовтня 2021 року за участі заступниці директора Чернівецького обласного центру зайнятості Марії Кобєлєвої відбулося засідання круглого столу «Співпраця  з ОТГ – шляхи вирішення актуальних питань зайнятості та досягнення спільних цілей».

В заході взяли участь голова Герцаївської територіальної громади Василь Скрипкару,  керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Острицької громади Василь Каланча та керівники Хотинської, Кельменецької та Герцаївської районних та Чернівецької міської філій обласного центру зайнятості.

Під час зустрічі йшла мова про напрями співпраці служби зайнятості з територіальними громадами  для вирішення питань зайнятості місцевих жителів.

Марія Кобєлєва звернула увагу на розширення співпраці з територіальними громадами для проведення спільних інформаційних заходів для населення громади щодо інформування про переваги легальної зайнятості та підвищення рівня працевлаштування жителів громади. Також наголосила на необхідності проведення спільної профорієнтаційної роботи серед молоді, оскільки ринок праці потребує фахівців робітничих професій.

  • Ми вбачаємо подальшу співпрацю з територіальними громадами як з місцевими органами влади, які володіють інформацією про поточну та перспективну потребу в кадрах на території громади. В свою чергу служба зайнятості зможе допомогти у підготовці кадрів, в тому числі шляхом видачі ваучерів на навчання. Роботодавці, які створюють нові робочі місця можуть отримати компенсацію ЄСВ, - зазначила Марія Кобєлєва.

Досвідом співпраці з громадами Герцаївщини поділився директор Герцаївської філії Іван Гажук. Він зазначив, щоб зробити послуги служби зайнятості більш доступними для місцевих жителів, в громадах організовані виїзні робочі місця, постійно здійснюється прийом громадян, з кожним роком збільшується кількість мешканців громад, які отримали послуги служби зайнятості та були працевлаштовані, брали участь в громадських роботах. Зокрема, у закладах освіти громад  працевлаштовані 136 осіб, укомплектовано 29 вакансій Луківецької гімназії опорного закладу Годинівський ліцей. Під час ліквідації установ та відділів Герцаївської РДА вжиті заходи спрямовані на запобігання масового вивільнення працівників. За результатами цієї роботи  безробітними зареєстровані лише 6 осіб, троє з них вже працевлаштовані.