09.09.2019 | 16:07

Перед початком опалювального сезону на Кельменеччині проходять професійне навчання, перевірку знань потенційні оператори котелень.  

Проаналізувавши професійно-кваліфікаційний склад безробітних та клопотання від роботодавців району щодо необхідності підготовки операторів котелень до опалювального сезону, Кельменецька районна філія Чернівецького ОЦЗ на базі ТзОВ «Навчально-курсовий комбінат» м. Новодністровськ організувала подальше профнавчання для безробітних громадян, які проходять чергову перевірку знань за професією «оператор котельні» та будуть працевлаштовані на період опалювального сезону в дитячі садочки, школи, центральну районну лікарню і інші підприємства та організації району. Перша група майбутніх операторів котелень кількістю 25 осіб вже проходить чергову перевірку знань. Триває робота щодо формування наступних груп, охочих близько 100 осіб.

Навчальними планами передбачено розглянути обов’язки відповідальних за безпечну експлуатацію газового господарства, організацію проведення інструктажів з охорони праці, допуск працівників до роботи. Увагу зосереджують на вимогах безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів, газового обладнання будівель, димових і вентиляційних каналів приміщень топкових, вимогах до приміщень оснащених сигналізаторами контролю мікроконцентрації чадного газу та контролю до вибухових концентрацій газу, веденні експлуатаційних журналів. Окремим розділом навчання є вимоги безпеки перед початком роботи, під час виконання та після закінчення роботи, вимоги безпеки в аварійних ситуаціях, використання протипожежного обладнання.

Переважна більшість безробітних, що проходять підвищення кваліфікації за професією «оператор котельні», це колишні працівники, які не працювали вже 6 місяців і більше, або працівники, які змінили місце роботи чи були переведені на обслуговування котлоагрегату з твердого на газове паливо, яким для підтвердження своєї кваліфікації необхідно пройти чергову перевірку знань.