27.05.2016 | 14:52

Допомогти безпомилково обрати майбутній фах, мудро керуватися отриманими знаннями для прийняття правильних рішень у професійному самовизначенні, поінформувати про особливості й переваги актуальних нині робітничих професій, посприяти тому, щоби вже сьогодні молоді люди грамотно вибудували своє професійне завтра – таке завдання стояло перед гостями «прямого» ефіру передачі «Телевізійна студія А3» (актуально, аналітично, аргументовано), який відбувся 26 травня ц.р. на телеканалі «Буковина» (філія НТКУ «Чернівецька регіональна дирекція»).

А цього разу  до студії завітали заступник директора-начальник відділу організації надання соціальних послуг Чернівецького обласного центру зайнятості Марія Кобєлєва, перший проректор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Роман Петришин, директор Чернівецького політехнічного  коледжу Людмила Фесік.

Упродовж години спілкування гостей студії з телеглядачами було обговорено та надано відповіді на запитання, що цікавили громадян, у тому числі, й щодо працевлаштування. Йшлося, зокрема, про те, як зорієнтуватися у розмаїтті професій, які з них найбільш затребувані на ринку праці області; потреба у яких фахівцях є найбільшою; які проблеми виникають при працевлаштуванні молоді, осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Відповідаючи на запитання телеглядачів, Марія Кобєлєва розповіла, що загалом спостерігається зменшення кількості молодих людей, які звертаються за допомогою у пошуку роботи до центрів зайнятості краю. Так, з початку року звернулося трохи більше 300 випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів. Фахівці центрів зайнятості можуть запропонувати їм  понад 600 вакансій, з яких більше половини – за робітничими професіями. Є також  робочі місця  для фахівців ІТ-технологій, сфери послуг.

На жаль, проблемою залишається вимога роботодавців щодо наявності у претендента на вакансію досвіду роботи, тож це є певною перешкодою для молоді. Тому актуальною послугою залишається працевлаштування на перше робоче місце  з виплатою компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску. Для цього випускникам необхідно звернутися до служби зайнятості протягом 6 місяців після закінчення навчання або проходження альтернативної військової служби.

«У непростих економічних умовах наші фахівці здійснюють індивідуальний підхід до кожної молодої людини, враховують усі їхні побажання щодо пошуку підходящої роботи та пропозиції, які надходять від роботодавців», – наголосила заступник директора обласного центру зайнятості. Марія Кобєлєва, крім того, зазначила,  що Чернівецька обласна служба зайнятості постійно шукає нові форми роботи із вразливими категоріями населення, зокрема із особами з особливими потребами, співпрацює з владними установами та соціальними партнерами.