08.07.2016 | 10:33

6 липня ц.р. на телеканалі «Буковина» (філія НТКУ «Чернівецька регіональна дирекція») в прямому ефірі, у передачі «Телевізійної студія А3» (актуально, аналітично, аргументовано) відбулася розмова, в якій взяли участь заступник начальника відділу організації надання соціальних послуг Чернівецького обласного центру зайнятості Наталія Скрикуляк, провідний фахівець з питань зайнятості Тетяна Глуховець, голова ГО «Волонтерський рух Буковини» Катерина Пономарьова, перший заступник голови Федерації роботодавців Чернівецької області, директор АТ «Трембіта» Стела Станкевич, речник ГО «Чернівецьке обласне об’єднання учасників, ветеранів, інвалідів АТО та їхніх сімей» Валентин Рубін.

Упродовж години спілкування гостей студії з телеглядачами було обговорено та надано конкретні відповіді на актуальні

запитання громадян, у тому числі щодо працевлаштування. Йшлося, зокрема: про стан та основні тенденції ринку праці області; про те, потреба у яких фахівцях є найбільшою, які проблеми виникають при працевлаштуванні молоді, людей з обмеженими фізичними можливостями, вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій, демобілізованих учасників АТО.

Щодо останніх, то Тетяна Глуховець розповіла про те, як служба зайнятості допомагає їм знайти підходящу роботу: пропонує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації або орієнтує військових на самозайнятість (відкриття власної справи шляхом виплати одноразово допомоги на відкриття власної справи). З початку року такою можливістю скористалося 7 демобілізованих учасників АТО.

Відповідаючи на запитання ведучої та телеглядачів, Наталія Скрикуляк розповіла, що загалом спостерігається збільшення кількості працевлаштованих безробітних та кількості роботодавців, які звертаються за допомогою у пошуку кваліфікованих кадрів до центрів зайнятості області, що свідчить про їхню довіру до служби. Так, з початку року на обліку перебувало понад 15 000 шукачів роботи, понад 5000 з них успішно працевлаштувалися.

Фахівці центрів зайнятості можуть запропонувати тим, хто шукає роботу, понад 600 вакансій, з яких понад 50% – за робітничими професіями, 30% – робота для так званих «білих комірців», 15% – низькокваліфікована праця для тих, хто немає спеціальності. Популярними також залишаються вакансії фахівців ІТ-технологій, сфери послуг, бухгалтерів, провізорів, фармацевтів.

Актуальними послугами, які надає Державна служба зайнятості, залишаються працевлаштування безробітних на робоче місце шляхом виплати компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску під замовлення роботодавця, організація громадських та інших роботах тимчасового характеру.

«У непростих складних економічних умовах наші фахівці здійснюють індивідуальний підхід до кожного шукача роботи, враховують усі їхні побажання щодо пошуку підходящої роботи та пропозиції, які надходять від роботодавців» – розповіла заступник начальника відділу організації надання соціальних послуг обласного центру зайнятості.