30.07.2019 | 16:03

30 липня 2019 року у смт. Путила учасниці клубу розвитку та самовдосконалення для жінок «Джерело» обговорювали як не стати жертвою торгівлі людьми.

До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми фахівці Путильської районної філії Чернівецького ОЦЗ організували інформаційно-просвітницький захід «Не стань жертвою торгівлі людьми. Захисти життя! Подбай про свою безпеку за кордоном».

Захід відбувся за участю представників управління соціального захисту населення Путильської райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді,  Путильського  бюро правової допомоги.

Основна мета заходу – попередження поширення злочинів торгівлі людьми, роз’яснити людям існування проблеми торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію.

Засідання відкрила провідний фахівець з профорієнтації Путильської районної філії Чернівецького ОЦЗ Алла Горбан, яка ознайомила присутніх з основними питаннями, про які говоритимуть під час заходу та зупинилася на стереотипах, які існують в суспільстві щодо торгівлі людьми.

Директор РЦСССДМ Марія Фокшек акцентувала увагу присутніх, що жертвами торгівлі людьми можуть стати чоловіки, жінки, діти, зокрема з метою примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва, а також розповіла про найпоширеніші шахрайські схеми, про можливі ризики осіб, що виїжджають за кордон.  

В.о. начальника управління соціального захисту населення Путильської РДА Фрозина Бевзан повідомила, що кількість випадків торгівлі людьми та рабства в Україні почастішали. І це зумовлено не лише перманентною кризою та низьким життєвим рівнем, – нині через неконтрольовану ділянку кордону з Росією, окрім зброї та боєприпасів, переміщаються жертви та злочинці торгівлі людьми. Україна продовжує боротися з цим ганебним явищем.

Заступник начальника відділу Путильського бюро правової допомоги Тетяна Різак зосередила увагу на юридичних послугах, які надають представники бюро, зокрема потерпілим від торгівлі людьми, поінформувала про установи та організації куди можна звернутися в разі потрапляння в трудове рабство та надала перелік установ, що здійснюють юридичний супровід потерпілих від торгівлі людьми.

Учасники заходу обговорили тенденції у сфері протидії торгівлі людьми, а також заходи, які систематично вживають в області та районі з метою попередження цього явища, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

Присутні мали змогу переглянути відеоматеріали про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людини, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти, а також дізналися, що потрібно робити, аби не опинитися у скрутному становищі за межами України.