30.04.2025 | 16:00

Сьогодні в офісі «Зроблено в Україні» Глибоцького управління відбувся  нетворкінг для військових та членів їх родин. Фахівчиня офісу Інна Сливка розповіла про грантові програми від держави для ветеранів та членів їх родин

Учасники цієї програми можуть отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. Учасниками програми можуть бути не лише ветерани, але і їх чоловіки чи дружини. Основна умова – створення нових робочих місць

Розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його суми запиту та не перевищує:

1) для члена сім’ї у разі зобов’язання створити:

одне робоче місце - до 250 тис. гривень;

два робочих місця - від 250 тис. до 500 тис. гривень.

2) для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа - підприємець, у разі зобов’язання створити:

одне робоче місце - до 250 тис. гривень;

два робочих місця - від 250 тис. до 500 тис. гривень;

чотири робочих місця - від 500 тис. до 1000 тис. гривень.

 

Уряд розширив категорії отримувачів грантів у межах програми «Власна справа». Тепер їх можуть отримати дружини та чоловіки загиблих воїнів. Такий грант становитиме до 500 тис. гривень.

Для отримання гранту в сумі від 500 тис. до 1000 тис. гривень учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни повинна бути зареєстрована як фізична особа - підприємець не менше 12 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту.

Гранти у розмірі до 500 тис. гривень включно фінансуються за рахунок коштів гранту. Гранти від 500 тис. до 1000 тис. гривень надаються за умови співфінансування отримувачем у такому співвідношенні: 70 відсотків вартості проекту - за рахунок гранту, не менше 30 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

Державним центром зайнятості за бажанням учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей, зокрема зареєстрованих безробітних, може організовуватися професійне навчання з питань організації та провадження підприємницької діяльності за рахунок коштів Фонду відповідно до законодавства.

Тепер учасник цієї програми має можливість обрати на скільки років – 3, 5 чи 7 років – час для реалізації своєї бізнес ідеї.

 

Нетворкінг – це впершу чергу можливість неформального спілкування фахівців служби зайнятості та зацікавлених осіб, обговорити цікаві теми та знайти шлях до їх вирішення, а також здобути певні знання.

Такі нетворкінги постійно відбуваються на базі офісів – центрів роботи з мікро- та малим бізнесом «Зроблено в Україні». Нагадуємо, офіси «Зроблено в Україні» у Чернівецькій області працюють за адресами:

м. Чернівці, вул. Воробкевича, 37;

м. Хотин, вул. Свято-Покровська, 80;

м. Вижниця, вул. Українська, 94-А;

селище Глибока, вул. Героїв Небесної Сотні 89.