25.02.2016 | 16:33

Сьогодні, 25 лютого 2016 року в Чернівецькому обласному

центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Стратегія модернізації та розвитку державної служби зайнятості – виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2016 - 2020 роки». Захід відбувся за участю в.о. директора обласного центру зайнятості Романа Кригана, заступника директора обласного центру зайнятості Ольги Шевчук, голови Федерації роботодавців Чернівецької області Миколи Бузинського, керівників кадрових агенцій «Протеже» та «Персонал-сервіс», Центру громадської активності «Синергія», департаментів освіти і науки та соціального захисту обласної державної адміністрації.

Роман Криган відзначив, що за 25 років  послугами обласної служби зайнятості скористалися майже 900 тисяч осіб, близько 225 тисяч працевлаштовано. «Основним індикатором успішності служби в умовах тривалої кризи на ринку праці – надання соціальних послуг та працевлаштування тим верствам населення, які цього потребують. Щорічно понад 10 тисяч жителів нашого краю знаходять роботу за сприяння служби зайнятості. У складних економічних умовах нашими фахівцями здійснюється індивідуальний підхід до кожного клієнта, враховуються всі їх побажання щодо пошуку підходящої роботи та пропозиції, які надходять від роботодавців» - зазначив в.о. директора обласного центру зайнятості.

За словами Ольги Шевчук, в умовах посилення конкуренції між учасниками ринку праці з урахуванням зростаючих потреб суспільства та розвитку новітніх інформаційних технологій вимагає посилення Службою інституційної спроможності, пошуку ефективних шляхів мінімізації ризиків, збільшення частки витрат на реалізацію заходів активної політики зайнятості. Передумовою модернізації Служби також є потреба в: удосконаленні механізмів отримання повної та достовірної інформації про попит на робочу силу на ринку праці та стимулювання роботодавців до створення та збереження робочих місць; провадженні нових підходів щодо повернення шукачів роботи до активної зайнятості,  розвитку комунікацій між учасниками ринку праці (центрами зайнятості, роботодавцями, освітніми закладами (установами), суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, представниками громадських організацій).

«В умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, перед Службою стоїть завдання оперативного реагування на виклики локальних ринків праці, розвитку кадрового, фінансового, інфраструктурного потенціалу та ресурсів на новій територіальній основі з урахуванням створення громад» - наголосила заступник директора обласного центру зайнятості.

Учасники круглого столу висловили своє бачення подальшої співпраці із службою зайнятості, наголошено на необхідності встановлення законодавчих механізмів регулювання чітких та прозорих «правил гри» реального сектору економіки, в тому числі легалізації зайнятості. В свою чергу, представники Департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації звернули увагу на невідповідність освіти вимогам ринку праці, зазначивши, що 50% безробітних - люди з вищою освітою. Проте в регіоні бракує фахівців за робітничими професіями, тому цю проблему необхідно вирішувати комплексно закладам освіти та службі зайнятості.

Таким чином, обговоривши проект Стратегії учасники засідання визначили напрями подальшої співпраці.