Cуб’єкти малого підприємництва можуть отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних на нові робочі місця. Далі – докладно, як отримати послугу.
Є такі способи звернення для отримати компенсацію:
- особисто у центрі зайнятості;
- за допомогою електронних сервісів, зокрема, через електронний кабінет роботодавця з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Заяву про надання компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна подати тут.
Рішення про надання компенсації або відмову надсилають роботодавцю протягом трьох календарних днів у спосіб, зазначений в заяві.
Таку послугу можуть отримати суб’єкти малого підприємництва, а саме: фізичні особи-підприємці, юридичні особи, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн. гривень.
Розмір заробітної плати працевлаштованої особи за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчий за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.
Відмову у наданні компенсації роботодавець може отримати, якщо:
- має заборгованість із сплати єдиного внеску;
- має заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- має заборгованість з виплати заробітної плати;
- має заборгованість перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців;
- до роботодавця застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, або суб’єкт господарювання перебуває на стадії ліквідації.