Сьогодні у Чернівецькому обласному центрі зайнятості відбулася зустріч у рамках платформи ділового спілкування, де зібралися переможці програми «Грант на власну справу». Це не просто захід – це простір для підтримки та обміну досвідом між тими, хто сміливо зробив перший крок до власного бізнесу.
Заступниця директора Чернівецького обласного центру зайнятості Ольга Багрій вручила сертифікати отримувачам гранту – підприємцям, які повірили у свої ідеї та отримали фінансову підтримку завдяки програмі «Власна справа» від Міністерства економіки України та Державної служби зайнятості.
Цього разу переможцями стали 12 сміливців – учасники четвертої хвилі, яка тривала з 17 лютого по 1 березня 2025 року.
Серед переможців – житель Герцаївщини, який скористався умовами молодіжного гранту та планує створити теплиці для вирощування екологічно чистих овочів і фруктів. Його проєкт – це не лише про бізнес, а й про здорове харчування та екологічну відповідальність.
Ще двоє підприємців отримали гранти по 75 тис. грн і вже найближчим часом розпочнуть власну справу. Важливим доповненням до місцевої інфраструктури стане ветеринарна клініка у селищі Глибока – необхідний заклад для власників домашніх тварин. Також в області з’явиться сучасний сервіс з ремонту житлових та комерційних приміщень у Кіцманському районі. Будуть розширені магазини побутових товарів, дверей і текстилю, новий салон краси та школа краси «Слава Студіо», а також автосервіс для покращення якості обслуговування транспорту. У м.Вижниця – нове відділення «Нової пошти» – ще один крок до кращої логістики в регіоні, у м.Чернівці – перукарня «Експрес-стрижка» – доступні та швидкі послуги для всіх охочих.
Їхні бізнес-ідеї різноманітні: від сфери послуг до вирощування екологічно чистих овочів, але всіх об’єднує одне – прагнення створювати, розвиватися і змінювати власну справу та економіку регіону на краще.
Ольга Багрій детально пояснила наступні кроки для учасників програми після отримання позитивного рішення щодо мікрогранту. Вона наголосила на ключових умовах виконання програми та розповіла про актуальні ініціативи служби зайнятості, які допомагають бізнесу не лише стартувати, а й розширюватися.
У 2025 році в Чернівецькій області вже видано 46 мікрогрантів, а також 3 «ветеранські гранти». Загальна сума фінансової підтримки перевищила 11,5 мільйона гривень, а це – 79 нових робочих місць для мешканців регіону.
Гранти – не просто фінансова допомога. Це шанс на успіх, інвестиція у розвиток громад і можливість для людей змінити своє життя на краще.