03.03.2016 | 11:59

2 березня 2016 року в.о. директора Чернівецького обласного центру зайнятості Роман Криган зустрівся зі спостерігачами Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (м. Чернівці) – Деяном Георгієвські (Македонія), Аленом Раслічем (Боснія і Герцеговина) та Мар’яном Божеску (Україна). Зустріч відбулася за участю начальника відділу організації надання соціальних послуг Марії Кобєлєвої та провідного фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою Діани Якімчук.

Основною метою візиту представників Місії було обговорення питання зайнятості демобілізованих учасників Антитерористичної операції. Зокрема, їх цікавили останні статистичні дані щодо працевлаштування осіб зазначеної категорії, у тому числі, за якими спеціальностями та на які посади переважно працевлаштовуються колишні військовослужбовці.

Роман Криган зазначив, що демобілізовані учасники АТО були і залишаються особливою категорією населення, обслуговування якої відбувається з підвищеною

увагою. Їм надається увесь спектр послуг з профорієнтації, професійного навчання, підбору підходящої роботи, а також супроводу щодо здійснення підприємницької діяльності. «Станом на сьогодні до Чернівецької обласної служби зайнятості звернулися 474 демобілізованих військовослужбовці, які брали участь в антитерористичній операції, з них за сприяння служби працевлаштовано 71 особу даної категорії», повідомив в.о. директора обласного центру зайнятості. «Також за направленням служби зайнятості 31 учасник АТО проходив професійне навчання за напрямами: охоронник, оператор котельні, фахівець з ефективності підприємницької діяльності».

Марія Кобєлєва, у свою чергу, зауважила, що через брак на місцевому ринку праці підходящої роботи для осіб цієї категорії населення, фахівці служби зайнятості орієнтують їх на відкриття власної справи. Так, вже 21 учасник АТО отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Після цього служба продовжує співпрацю із ними вже як з потенційними роботодавцями. Начальник відділу також поінформувала, що з квітня 2015 року запроваджена практика супроводу працевлаштованих безробітних у формі регулярного отримання зворотного зв’язку від працедавців. У випадку працевлаштування демобілізованих учасників АТО опитування відбувається щомісяця.

Окрім того, Чернівецький обласний центр зайнятості постійно шукає нові форми роботи із вразливими категоріями населення, зокрема, долучається до співпраці з іншими владними установами, соціальними партнерами, а також неурядовими громадськими організаціями задля адресного вирішення проблем повернення атовців до трудової діяльності.

 

 

Довідково: 21 березня 2014 року ОБСЄ вирішила направити Спеціальну моніторингову місію громадських спостерігачів в Україну. На даний момент у складі Місії працюють 600 громадських неозброєних спостерігачів з більш ніж 40 країн-членів ОБСЄ, включаючи місцевих співробітників з України. Штаб-квартири Місії знаходяться у Києві, Херсоні, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Луганську та Чернівцях. Мандат Місії розповсюджено по всій території України і триватиме до 31 березня 2016 року. В подальшому, за необхідності, його також можуть продовжити.

За результатами проведених зустрічей, спостерігачі Місії готують щоденні звіти для ОБСЄ та країн-учасниць (також доступні широкій громадськості та ЗМІ на офіційному сайті ОБСЄ англійською, українською та російською мовами за посиланням www.osce.org/uk/node/155856), які у кінцевому підсумку увійдуть до загальної Доповіді, в якій буде представлено результати роботи Спеціальної моніторингової місії за увесь період її роботи в Україні.