10.07.2018 | 19:30

Сьогодні, 10 липня 2018 року, для місцевих журналістів відбувся прес-тур на Глибоччину «Від бізнес-ідеї до власної справи: історії успіху». Журналісти ознайомилися як пройти шлях від безробітного до роботодавця, розробити бізнес-план та стати підприємцем.

Директор Глибоцької районної філії обласного центру зайнятості Ліліана Гринчешен розповіла як у Глибоцькому районі налагоджена  співпраця із роботодавцями, які стимули пропонує служба зайнятості для розвитку підприємництва. «Заохочення  до самозайнятості, тобто  відкриття власної справи, а також компенсація роботодавцю єдиного соціального внеску  за створення нових робочих місць та працевлаштування соціально-вразливих верств населення. Така співпраця вигідна і роботодавцю, котрому відшкодовують єдиний соціальний внесок, і безробітному, котрий отримує роботу» - зазначила Л.Гринчешен.

Під час прес-туру ЗМІ мали нагоду познайомитися Радіоном Калинюком, учасником АТО, який за сприяння служби зайнятості розпочав власну справу. Атовець після демобілізації, перебував на обліку в службі зайнятості. Працівники служби зайнятості запропонували йому розпочати власну справу. Він  пройшов низку семінарів, зокрема  «Як розпочати власний бізнес» та «Від бізнес-ідеї до власної справи», на яких отримав інформацію про організацію підприємницької діяльності. Радіон розробив  свій бізнес-план щодо відкриття кав’ярні. Наразі йде підготовка приміщення та закуплено найнеобхідніше обладнання.

Підприємець Петро Дуган власну справу розпочав у 25 років у селі Купка. На початку цех випускав один вид продукції кукурудзяні палички. А 12 липня 2015року цех загальною площею 2 тис квадратних метрів з виробництва кукурудзяних паличок приватного підприємства «АPERO» відкрили у смт. Глибока. Співпраця із службою зайнятості розпочалася одразу після створення, фахівці допомагали в підборі кадрів для розвитку підприємництва.  Глибоцький центр зайнятості компенсував ЄСВ за 5 безробітних, які працевлаштовані на новостворені робочі місця в 2015-2016 роках.  За 18 років роботи підприємства вдалося покращити якість продукції, вдосконалити виробництво, розширити асортимент. Нині виробляють більше десятка різновидів кукурудзяних паличок, продукція вийшла на ринок всієї України  та реалізується в Молдові та Болгарії. Загалом на підприємстві працюють 28 осіб, а це оператори лінії виробництва, експедитори, водії, технічний персонал. «Ризики відкриття власної справи завжди є, були у 2000 році та є сьогодні, але людина, яка бажає розвиватися та бажає чогось досягти повинна багато працювати та цілеспрямовано йти до цього» - зазначив Петро Дуган.

Ідея започаткувати власну справу виникла у Михайла та Віри Баловсяків, коли вони перебували на обліку в службі зайнятості.  Спілкування з особистими консультантами, відвідування семінарів з орієнтації на створення власної справи та тренінгів – все це допомогло в результаті започаткувати власний бізнес. І 11 жовтня 2017 року Михайло та Віра Баловсяки відкрили центр апітерапії «Мивіра» у селі Михайлівці Глибоцького району. Це 2 будинки та 3 піраміди із 10 лежанками. Відпочинковий центр може приймати близько десяти туристів одночасно. За словами господарів,  бджільництво, це 25 річне хоббі, яке згодом переросло у власну справу.