09.10.2019 | 12:26

Сьогодні, 09 жовтня 2019 року, на базі Чернівецької міської філії обласного центру зайнятості відбувся навчальний семінар-тренінг  «Врегулювання конфліктних ситуацій на роботі та в оточенні друзів. Навички порозуміння шляхом діалогу» для профорієнтаторів обласної служби зайнятості.

Тренер-консультант Ігор Бабюк, практичний психолог, допоміг фахівцям  з’ясувати причини та види конфліктів. Учасники жваво брали участь у  обговоренні  стилів поведінки під час загострених ситуацій, намагалися ставити себе на місце опонента, вчилися не допускати кризових ситуацій, «слухати» та «бути почутим».

Учасники моделювали стилі поведінки у конфліктній ситуації за принципом «контроль – «мій» метод», «компроміс – давати та брати», «вирішення проблеми – «наш» метод», «пристосування – «твій» метод» та «уникнення – «нічий» метод».  

Також учасники заходу здійснювали «мапування конфлікту», визначали його сторони, мотивацію та потреби. Оскільки «мапування»  один із підходів аналізу конфліктної ситуації, цей інструмент дозволяє отримати кращий огляд ситуації, через розміщення сторін навколо конфлікту та візуальне зображення поміж ними. На думку тренера Ігоря Бабюка,  мапа допомагає краще зрозуміти ситуацію, щоб оцінити ситуацію з точки зору однієї з сторін та з’ясувати в кого сила, щоб шукати можливості та нові стратегії, або побачити, де знаходяться союзники, а також знайти свою роль.