26.06.2019 | 09:57

З початку 2019 року набув чинності новий порядок реєстрації безробітних та осіб, що  шукають роботу, запроваджено інститут кар’єрного радника. Нині в Чернівецькій міській філії обласного центру зайнятості працюють 2 адміністратори-реєстратори, 2 реєстратори, 4 кар’єрні радники, адже функції реєстрації та послуг кар’єрних радників розділені.Про впровадження новацій в роботі фахівців служби зайнятості розповідає директор міської філії Чернівецького ОЦЗ Іван Тимошенко.

 -       Запровадження інституту кар’єрного радника це перший крок, який веде до вирішення проблеми працевлаштування конкретної особистості, враховуючи ті бар’єри, які заважають людині знайти достойне робоче місце із гідним рівнем заробітної плати задля підвищення власного добробуту, своєї родини та України загалом.

Цьогоріч на базі Інституту підготовки кадрів ДСЗ організували тренінг «Запровадження кар’єрного радника в службі зайнятості». Набуті знання  я мав нагоду на практиці застосувати під час виконання функцій реєстратора. Я провів 29 прийомів громадян, консультував щодо порядку реєстрації, отримання статусу безробітного, 13 - видав направлення на роботу, водночас контактував з роботодавцями. 

Спілкування з шукачами роботи під час прийомів виявило деякі споживацькі настрої клієнтів, які хочуть мати статус безробітного. Тому важливо мотивувати людину до праці,  до самореалізації, донести їй переваги легальної роботи, запропонувати привабливі для неї вільні посади, враховуючи її побажання. Якраз нововведення дають можливість максимально використати індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості. А рішення щодо майбутнього плану дій, прийняті спільно кар’єрним радником і безробітним дозволяють підвищити мотивацію до праці, пришвидшити працевлаштування та зменшити ризики довготривалого безробіття.

Але зупинятись на досягнутому не варто. На вимогу часу необхідно рухатись далі і вдосконалювати модель співпраці з роботодавцями, щоб вирішити питання кадрів. Дієвим буде своєчасне та якісне надання послуг служби зайнятості, зокрема,  щодо підвищення кваліфікації, перенавчання для осіб, що втратили кваліфікацію, стажування та адаптація працівника безпосередньо на робочому місці.