09.02.2022 | 11:37

Підготовка резюме є одним із найважливіших  кроків  в процесі пошуку роботи. Це візитна картка особи, один із найефективніших інструментів пошуку роботи, і від того, наскільки грамотно воно буде складене, багато в чому залежать  шанси на отримання бажаної посади. 

Ключові моменти:

  1. Для зв’язку вкажіть особисту чи створіть окрему для пошуку роботи. Додайте посилання на Facebook або інші професійні мережі.
  2. Почніть із поточного або останнього місця роботи, рухаючись до більш давніх. Зазначте  лише досвід, стосовно вакансії, на яку ви подаєтесь. Якщо у вас такого немає, подумайте над тим, щоб написати функціональне резюме і зробити акцент на навичках, а не на місцях роботи.
  3. Коротко вкажіть назву і сферу діяльності компанії. Потім — вашу позицію та роль, а також основні задачі. Перелічіть основні досягнення та не забудьте підкріпити їх аргументами та доказами. Пам’ятайте, що досягнення мають бути вимірювані, конкретні, значні і обов’язково відповідати посаді.  
  4. Описуючи досвід, вказуйте лише те, що вас «продає».
  5. Зазначте освіту, яка має відношення до вашої роботи і кар’єрних цілей.
  6. Якщо ваша основна освіта не має відношення до вакансії, на яку ви претендуєте, коротко поясніть причини зміни професії. 
  7. Вкажіть ваші основні якості і вміння, необхідні саме для посади, на яку ви претендуєте. Сюди ж — з якими програмами працюєте та якими мовами володієте. 
  8. Ваші інтереси допоможуть роботодавцю зрозуміти, що ви за людина і як станете частиною команди. Важливий момент: краще зазначати хобі, які мають пряме або опосередковане відношення до бажаної посади.
  9. Щодо оформлення резюме: при написанні  важливо дотримуватися певної структури, щоб інформація була чіткою, упорядкованою та легко сприймалася. Пишіть простими реченнями по 5-7 слів. Уникайте незрозумілих скорочень. Обов’язково діліть текст на абзаци, підберіть зрозумілий шрифт. Обсяг резюме в ідеалі — 1 сторінка.