Директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко провела зустріч з керівником обласного Ветеран Хабу у Чернівцях Олександром Кошовим.
Мова йшла про залучення учасників бойових дій, членів їх родин, а також родин загиблих Захисників та Захисниць до проєкту «Кузня навичок для ветеранів: навчання, перекваліфікація та підтримка працевлаштування». Цей проєкт допомагає ветеранам повернутися до мирного життя: знайти роботу, відкрити власну справу або здобути нову професію. У рамках SkillForge ветерани можуть:
- пройти навчання в Центрах професійно-технічної освіти;
- отримати підтримку для запуску бізнесу;
- скористатися порадами досвідчених менторів;
- підвищити свої шанси на працевлаштування.
Для повернення Захисників і Захисниць до активної зайнятості Державна служба зайнятості пропонує різні можливості. Передусім – пошук роботи за освітою, досвідом роботи та побажаннями клієнтів.
Із вакансіями можна познайомитися на сайті Чернівецького обласного центру зайнятості. Окрім того, на інтернет-ресурсі Державного центру зайнятості працює «Єдиний портал вакансій», де зібрані пропозиції роботи провідних українських сайтів з пошуку роботи. Пошук роботи можна здійснювати також через мобільний застосунок.
Якщо немає роботи, яка б відповідала запиту, учасникам бойових дій пропонується професійне навчання або перенавчання та підвищення кваліфікації, яке організовується в одному з 8 центрів професійно-технічної освіти ДСЗ (Дніпропетровський, Полтавський, Харківський, Одеський, Львівський, Рівненський, Сумський, Івано-Франківський). На вибір — 96 робітничих професій та понад 400 освітніх програм підвищення кваліфікації. Подати заяву на навчання можна онлайн на сайті Служби.
Ветеран може отримати ваучер на навчання, обравши одну з-поміж 155 професій або спеціальностей, освітній заклад і форму навчання.
Крім того, зареєстровані безробітні, зокрема учасники бойових дій, можуть пройти професійне навчання у закладах професійно-технічної освіти, центрах освіти ДСЗ і безпосередньо у роботодавця.
Ветерани або члени їх сімей можуть відкрити власну справу за урядовою програмою «Гранти для ветеранів і членів їхніх сімей», також створити нові робочі місця для своїх побратимів.
Окрім допомоги в отриманні грантів, Державна служба зайнятості втілює низку програм задля працевлаштування ветеранів, зокрема, й заохочує до цього роботодавців, надаючи їм компенсації. Зокрема, роботодавцям, які працевлаштовують ветеранів, зареєстрованих як безробітні понад один місяць, можуть компенсувати 50% фактичних витрат на оплату праці (та не більш ніж розмір мінімальної зарплати протягом шести місяців).
А рамках зустрічі напрацювали напрями роботи та можливість підписання меморандуму про співпрацю між установами.