22 березня 2017 року про працевлаштування молоді говорили випускники професійно-технічних закладів міста, працівники Чернівецького обласного центру зайнятості та Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Тепла та корисна зустріч відбулася завдяки Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка, працівники якої виступили її ініціатором.
«Молодь – рушійна сила сучасного світу, у руках молодих юнаків і дівчат знаходиться майбутнє нашої суверенної, незалежної, демократичної держави. Водночас молодь уразлива та певною мірою соціально незахищена верства. Реалізувати право на працю молодим громадянам сьогодні складно через брак життєвого і професійного досвіду, правових чи спеціалізованих знань, а часто – через моральну неготовність до жорсткої конкуренції на ринку праці», - каже ініціатор заходу, директор бібліотеки Наталія Філяк.
Про основні тенденції на ринку праці Буковини, наявні вакансії, а головне – про розмір заробітної плати, випускників поінформувала Наталія Гаврада, начальник відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Чернівецького обласного центру зайнятості.
«У минулому році відбулися позитивні зміни на ринку праці, з’явилася позитивна тенденція щодо зростання кількості вакансій на підприємствах області. Аналогічна ситуація продовжується і цьому році. У 2016 році підприємства, установи та організації області подали інформацію про наявність майже 13,5 тисяч вакантних посад, що більше ніж у попередньому році майже на 16%. Нам вдалося задовільнити потребу роботодавців на 80% та укомплектувати кадрами більше 10 тис. вакансій. Брак вправних рук відчувають основні галузі економіки краю. Підприємства Чернівецької області, як і раніше, найбільше потребують фахівців робітничих професій. Водночас, як і в попередні роки, відчутний дисбаланс між попитом і пропозицією на робочу силу. Для представників робітничих професій навантаження на одне вільне робоче місце складає 4 особи, а для працівників сфери торгівлі і послуг – 6 осіб. Набагато вища конкуренція серед т.зв. «білих комірців» – державних службовців, керівників, менеджерів – 33 людини на одну вакансію», - зазначила Наталія Гаврада.
Провідний фахівець з питань зайнятості Чернівецького обласного центру зайнятості Тетяна Ткачук розповіла про сучасні методи пошуку роботи, як написати резюме чи скласти портфоліо так, щоб вразити роботодавця. А особливої майстерності вимагає до себе складання відеорезюме та психологічна підготовка до співбесіди з роботодавцями.
Директор Чернівецького місцевого центру з надання Сергій Мінтенко пояснив учасникам зустрічі правила надання безоплатної правової допомоги та пояснив, чим вигідна легальна зайнятість. Він зауважив, що «тіньове» працевлаштування позбавляє можливості отримувати гідну пенсію на схилі літ, не гарантує безпечних та здорових умов праці, відпочинку. Також нелегальна зайнятість позбавляє гарантованих державою виплат у скрутних життєвих ситуаціях, наприклад, у разі нещасного випадку на виробництві, виникнення професійних захворювань чи втрати роботи.