22.07.2021 | 10:26

В Чернівецькій міській філії обласного центру зайнятості відбувся профконсультаційний груповий захід для безробітних, які мають досвід роботи на посадах державної служби чи працювали в органах місцевого самоврядування.

         На захід фахівці служби зайнятості запросили заступницю начальника міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях Наталю Житарюк.

         Гостя зауважила, що можливість повернутися на держслужбу має кожен із присутніх. На порталі вакансій «Нова державна служба» активно поповнюється перелік вільних посад. Наталя Житарюк зазначила що саме повинен вміти та знати кандидат на посаду, а також які зміни у чинному законодавстві потрібно враховувати.

         Клієнтів центру зайнятості поінформували про зміни порядку підтвердження вільного володіння державною мовою під час проведення  конкурсів на посади державної служби та визначення переможців.  Відтепер претенденту на вакантну посаду потрібно ще на етапі участі в конкурсі  подавати  копію державного сертифікати про рівень володіння державною мовою або витяг з реєстру Державних сертифікатів. Сертифікат видає  Національна комісія зі стандартів державної мови. Скласти іспит й отримати  його можна не раніше кінця липня 2021 року. А от раніше видані пожиттєві сертифікати про рівень володіння державною мовою нині не дійсні.

         Окрім цього майбутні держслужбовці повинні успішно пройти тестування на знання законодавства, тест на визначення рівня  знань Конституції України, законодавства про державну службу, антикорупційного та іншого законодавства. 

         Умовами конкурсу може бути передбачено проходження ситуативних завдань. Їх кількість визначає конкурсна комісія залежно від встановлених вимог до професійної компетентності.

         На захід запросили 14 зареєстрованих безробітних. Серед них є охочі повернутися на державну службу, проте заробітна плата, оголошена в актуальних вакансіях, на їхню думку низька. Наталя Житарюк запевнила, що невдовзі в Україні чиновникам планують підвищити оплату праці, пілотні проєкти з новими розрахунками вже реалізуються в Україні.