08.11.2019 | 08:51

7 листопада 2019 фахівці Новоселицької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості організували для учнів Новоселицького ліцею професіографічну екскурсію. Учні 7-9 класів відвідали Управління національної поліції в Чернівецькій області Новоселицького відділення поліції Сторожинецького відділу поліції та зустрілися з колективом правоохоронців.

Під час екскурсії старшокласники ознайомилися зі спектром професій правоохоронної сфери: поліцейського, слідчого, працівника кримінальної поліції, експерта-криміналіста, інструктора з особистої безпеки. Майбутні абітурієнти зазирнули у нелегкі будні захисників та побачили маленьку, але таку відповідальну й важливу частку роботи людей у пагонах.

Провідний фахівець Новоселицької районної філії Чернівецького ОЦЗ Інга Бурдужук розповіла про можливості працевлаштування молоді починаючі з 14 років, рівень оплати, пільги й привілеї їх на першому робочому місці. А також про можливості здобуття освіти та фаху за сприянням служби зайнятості.

Капітан поліції, старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції Максим Ротар спільно з колегою лейтенантом поліції, інспектором сектору превенції Романом Гуцу провели для учнів екскурсію та розповіли присутнім за яких умов можливо здобути професію у сфері охорони прав та порядку, які існують привілеї та обов’язки у правозахисників. Старшокласники мали можливість не тільки послухати про сферу діяльності структури, а й у формі діалогу отримати відповіді на ті питання, які їх найбільше хвилюють, дізнатися, які права та обов’язки має особа до досягнення нею повноліття та які наслідки мають неправомірні дії підлітка.  

Для представників підростаючого покоління подібні заходи є не просто цікавими, а й надзвичайно важливими. Адже діти мають можливість зазирнути у світ професіоналів своєї справи та обрати правильний шлях не тільки в професії, а й в житті…