31.03.2025 | 16:21

Про працевлаштування осіб з інвалідністю, створення інклюзивного робочого місця для таких осіб, залучення широкого кола бізнесу до створення безбарєрного середовища йшлося під час зустрічі директорки Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко, її заступниці Марії Кобєлєвої  із головою ГО «Чернівецьке об'єднання «Захист» Марією Нікітіною.

«Маємо плани провести ряд заходів для бізнесу щодо доступності закладів для маломобільних груп населення та для людей з інвалідністю. Хочемо показати успішні кейси соціально відповідального бізнесу, який працевлаштовує  осіб з інвалідністю», - зазначила Марія Нікітіна.

Любов Кожолянко розповіла про компенсаційні програми для бізнесу, які мають на меті працевлаштовувати людей з інвалідністю та створювати комфортні умови праці. Зокрема, про компенсацію за облаштування робочого місця роботодавці можуть 10 мінімальних заробітних плат за працевлаштування людини з інвалідністю другої групи, та 15 мінімальних заробітних плат – першої групи. За цією програмою роботодавцям можуть бути компенсовані витрати на придбання спеціалізованих меблів, поручнів та брусів, транспортерів для піднімання сходами з електроприводами, допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць, допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити тощо. Також фізичні особи-підприємці та самозайняті особи, які мають інвалідність першої чи другої групи, зможуть отримати від держави компенсацію за облаштування своїх робочих місць.

«Ми постійно проводимо інформаційні кампанії, роз’яснюємо бізнесу  про важливість створення рівних можливостей для осіб з інвалідністю, оскільки надаючи роботу таким працівникам, роботодавець не лише виконує норму закону щодо працевлаштування інвалідів, але забезпечує себе ефективними працівниками та сприяє їх соціалізації» - зазначає Любов Кожолянко.

Сьогодні служба зайнятості докладає зусилля, щоб  ринок праці був відкритим для людей з інвалідністю, для уникнення їх сегрегації та ізоляції від суспільства, допомагає роботодавцеві створити безбар’єрне робоче середовище.