30.06.2016 | 09:05

Професійна орієнтація учнів  – одне з важливих питань сьогодення, адже від того, як вони обирають професію, якими критеріями користуються у своєму виборі, залежить не тільки їхнє майбутнє, а й майбутнє держави.

Турбуючись про те, щоб ринок праці мав достатній рівень кваліфікованих працівників, які затребувані на ринку праці,   Новоселицький районний центр зайнятості, вже вкотре, під час літніх канікул проводить виїзні  профорієнтаційні заходи в літніх оздоровчо - виховних таборах. Днями в  таборі «Калинка», що знаходиться в селі Ванчиківці, відбувся профорієнтаційний урок для учнівської молоді. Основним завданням було ознайомлення учнів зі світом професій, потребами ринку праці та правилами усвідомленого вибору професії, щоб в майбутньому вони могли знайти своє місце в житті.

Директор Новоселицького районного центру зайнятості Валентин Бідюк зазначив, що сьогодні кожен третій випускник школи обирає професію стихійно, а це означає, що для багатьох із них обрана професія стане тимчасовою, тільки на період навчання. «Навчання заради диплому ніколи користі не приносить, а лише створює зайві проблеми у майбутньому: незадоволеність працею, психологічне вигорання, низька конкурентоспроможність на ринку праці, безробіття» - зазначив він.

Під час проведення заходу спеціалісти центру зайнятості охарактеризували ситуацію на сучасному ринку праці, надали корисну інформацію про перелік тих професій, які користуються найбільшим попитом  на ринку праці.

„Хочу-можу-треба” – це незмінна  формула вибору професії, яка була використана спеціалістом у спілкуванні з учнями, тому що завдання служби зайнятості допомогти молоді погодити свої професійні плани з потребами суспільства.

Оскільки діти знаходяться на відпочинку, щоб не обтяжувати їх традиційними формами проведення профорієнтаційних заходів, до роботи були додані інтерактивні вправи, саме на цьому  етапі роботи діти показали «вершину» своєї активності, обізнаності, ерудованості. Зі школярами проведено конкурс знавців професій, «Класифікатор», «Вгадай професію», «Всезнайка»,  «Асоціація», «Професія на літеру», та інші. Діти отримали можливість розширити уявлення про нові та перспективні професії, сформувати відповідне ставлення до вибору професії, щоб уникнути помилок у майбутньому.