14.04.2025 | 11:36

Директорка Вижницької філії Чернівецького обласного центру зайнятості Людмила Клим провела робочу зустріч із директоркою КУ «Центр надання соціальних послуг» Вашківецької міської ради Ладою Євміною та фахівцем із супроводу ветеранів Романом Макарою.

Обговорювали послуги служби зайнятості,  які доступні для ветеранів, ветеранок та ВПО.

Також йшла мова про програми підтримки для працевлаштування та професійного розвитку.

Домовилися про подальші кроки для популяризації програм серед тих, хто потребує підтримки.

Зокрема, для повернення Захисників і Захисниць до активної зайнятості Державна служба зайнятості пропонує різні можливості. Передусім – пошук роботи за освітою, досвідом роботи та побажаннями клієнтів.

Із вакансіями можна познайомитися на сайті Чернівецького обласного центру зайнятості. Окрім того, на інтернет-ресурсі Державного центру зайнятості працює «Єдиний портал вакансій», де зібрані пропозиції роботи провідних українських сайтів з пошуку роботи. Пошук роботи можна здійснювати також через мобільний додаток.

Якщо немає роботи, яка б відповідала запиту, учасникам бойових дій пропонується професійне навчання або перенавчання та підвищення кваліфікації, яке організовується одному з 8 центрів професійно-технічної освіти ДСЗ (Дніпропетровський, Полтавський, Харківський, Одеський, Львівський, Рівненський, Сумський, Івано-Франківський). На вибір — 96 робітничих професій та понад 400 освітніх програм підвищення кваліфікації.  Подати заяву на навчання можна онлайн на сайті Служби.

Ветеран може отримати ваучер на навчання, обравши одну з-поміж 155 професій або спеціальностей, освітній заклад і форму навчання.

Крім того, зареєстровані безробітні, зокрема учасники бойових дій, можуть пройти професійне навчання у закладах професійно-технічної освіти, центрах освіти ДСЗ і безпосередньо у роботодавця. 

Ветерани або члени їх сімей можуть відкрити власну справу за урядовою програмою «Гранти для ветеранів і членів їхніх сімей», також створити нові робочі місця для своїх побратимів.

Окрім допомоги в отриманні грантів, Державна служба зайнятості втілює низку програм задля працевлаштування ветеранів, зокрема, й заохочує до цього роботодавців, надаючи їм компенсації. Зокрема, роботодавцям, які працевлаштовують ветеранів, зареєстрованих як безробітні понад один місяць, можуть компенсувати 50% фактичних витрат на оплату праці (та не більш ніж розмір мінімальної зарплати протягом шести місяців).

Робота триває, щоб більше людей могли скористатися можливостями для працевлаштування та розвитку власної справи.