Директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко взяла участь у регіональній конференції «Місцевий економічний розвиток в процесі відновлення: як забезпечити зростання регіону і громад». Учасники заходу – представники органів центральної влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадянського суспільства, аналітичних центрів, представники міжнародних організацій та проєктів, які впроваджують діяльність з економічного відновлення громад (МОМ, U-LEAD)
Мета конференції – сприяти зміцненню потенціалу громад у побудові нових і підтримці існуючих партнерств в процесі відновлення, реагуванні на кризу, сприянні інклюзивного економічного розвитку, формуванні спільнот, які сприятимуть місцевому економічному розвитку і забезпечуватимуть його сталість.
Директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко презентувала можливості використання державних інструментів для підтримки бізнесу в регіоні. Зокрема, йшла мова про грантові та компенсаційні програми, які мають на меті створення та розширення малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць, стимулювання зайнятості та відповідну сплату податків й зборів. Це особливо цінно в умовах важких економічних обставин, спричинених війною.
Служба зайнятості надає роботодавцям фінансову підтримку. Зокрема, вони можуть отримати компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця, за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Зокрема, у Чернівецькій області за створення 70 інклюзивний робочих місць для осіб з інвалідністю роботодавці отримали 5 млн грн, за працевлаштування 800 ВПО – 11,4 млн грн, за працевлаштування майже 500 безробітних вразливих категорій підприємці отримали 5,2 млн.грн.
З початку дії програми «Власна справа», гранти отримали 865 осіб, вони створили 1650 нових робочих місць, а сума грантових коштів склала 180 млн грн.
Конференція організована Програмою розвитку регіонів UNDP в Україні спільно з Чернівецькою обласною державною адміністрацією (обласною військовою адміністрацією) в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення», який імплементується ПРООН в Україні за підтримки уряду Швеції через Шведське агентство з міжнародного співробітництва та розвитку (Sida).