24.04.2025 | 12:22

Сьогодні  фахівчиня Хотинського офісу «Зроблено в Україні» Таїсія Бабин провела виїзний нетворкінг у Хотинському фаховому коледжі закладу вищої освіти «Подільський державний університет» для випускників закладу.

Йшла  мова про гранти для молоді, хто може скористатися цією програмою, на що можна витратити кошти та які зобов’язання необхідно виконати.

Зокрема, йшлося, що молодь віком до 25 років може подавати заявки на отримання грантів до 150 000 гривень на відкриття власного бізнесу у межах програми «Грант на власну справу».  Грант для молоді не передбачає створення нових робочих місць. У разі ухвалення позитивного рішення щодо виділення фінансування, грантоотримувачам необхідно відкрити ФОП.  Через три роки такі підприємці зможуть ще раз отримати грант від держави — вже за програмою «Власна справа» на загальних умовах.

Учасники мали можливість поспілкуватися між собою щодо власних ідей, які можна розвивати. Також фахівець офісу відповіла на всі питання, які цікавили молодь щодо розвитку бізнесу, практичних аспектів складання бізнес-плану.

Власним досвідом поділився також грантер із Хотинщини Олександр Ясинський, який скористався мікрогрантом, розпочав власну справу – відкрив кав’ярню з власною випічкою.

 

Нетворкінг – це впершу чергу можливість неформального спілкування фахівців служби зайнятості та зацікавлених осіб, обговорити цікаві теми та знайти шлях до їх вирішення, а також здобути певні знання.

Такі нетворкінги постійно відбуваються на базі офісів – центрів роботи з мікро- та малим бізнесом «Зроблено в Україні». Нагадуємо, офіси «Зроблено в Україні» у Чернівецькій області працюють за адресами:

м. Чернівці, вул. Воробкевича, 37;

м. Хотин, вул. Свято-Покровська, 80;

м. Вижниця, вул. Українська, 94-А;

селище Глибока, вул. Героїв Небесної Сотні 89.

Тут підприємці можуть отримати інформацію, консультації та допомогу в оформленні документів, написанні бізнес-планів, подачі документів на гранти та інші програми підтримки малого і мікробізнесу.  Зокрема для них доступні: гранти «Власна справа», гранти для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин та чоловіків, компенсація за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, компенсації за працевлаштування внутрішньо-переміщених осіб, ваучери на навчання працівників, програми навчання та перенавчання у Центрах профтехосвіти, кваліфікована допомога із пошуком та підготовкою кадрів та інші.