Активні програми зайнятості – це рівний доступ до праці, професійного навчання та розвитку кар'єри для всіх громадян. Від пошуку вакансій до фінансової підтримки, навчання і перенавчання. Далі про основні напрямки підтримки від служби зайнятості, завдяки якій кожна людина має можливість реалізувати свій потенціал.
Працевлаштування. Доступ до вакансій через Єдиний портал та мобільний застосунок, індивідуальний супровід.
Професійне навчання. Навчання зареєстрованих безробітних за понад 98 робітничими професіями та низкою освітніх програм.
Ваучер на навчання для окремих категорій громадян, зокрема, вразливих категорій населення, ВПО, УБД, людей з інвалідністю, задля підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. Завдяки ваучеру можна перенавчитися, опанувати нову професію, підвищити кваліфікацію.
Експериментальні проєкти з навчання ветеранів/ветеранок, а також жінок за професіями у сферах, де раніше домінували чоловіки.
Безбар'єрні робочі місця. Фінансова підтримка роботодавців, що створюють адаптовані умови для працівників з інвалідністю.
Гранти на бізнес. Фінансування для започаткування та розвитку бізнесу в межах програми «Грант на власну справу» та «Грант для ветеранів та членів їхній родин».
Офіси «Зроблено в Україні». Тут можна отримати консультації з державної підтримки бізнесу, грантових та компенсаційних програм. В Чернівецькій області офіси працюють за адресами:
- м. Чернівці, вул. Воробкевича, 37;
- м. Хотин, вул. Свято-Покровська, 80;
- м. Вижниця, вул. Українська, 94-А;
- с-ще Глибока, вул. Героїв Небесної Сотні, 89.
Національний тиждень безбар’єрності триватиме з19 по 25 травня 2025 року.
Сворюємо безбар’єрний простір разом!