Сьогодні, 18 жовтня 2018 року, у м. Новоселиці відбулася підсумкова нарада директорів філій Чернівецького обласного центру зайнятості за участю заступника Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Романа Кригана. В центрі уваги обговорення - налагодження та активізація співпраці з ОТГ, а також підсумки роботи за 9 місяців 2018 року та плани на 2019 рік.
«Налагодження й розширення співпраці Державної служби зайнятості з об’єднаними територіальними громадами нині на часі. Наше завдання, щоб усі жителі громад, знали про можливості отримати безкоштовні соціальні послуги, які надає служба зайнятості і могли ними скористатися. Врешті, спільними зусиллями треба вирішувати проблему зайнятості населення. У наступному році в службі зайнятості впроваджують інститут кар’єрних радників. Таким чином змінюються підходи в роботі. Тобто це індивідуальний супровід кожного клієнта служби зайнятості, планування його кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи», - зазначив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Роман Криган.
Нині процес утворення об’єднаних територіальних громад в Чернівецькій області ще триває. Вже налагоджено співпрацю з 28 ОТГ краю.
«Фахівці служби зайнятості постійно виїздять у об’єднані територіальні громади, щоб на місцях інформувати населення і надавати соціальні послуги, консультувати, також проводять профорієнтаційні заходи. І звичайно спільно з органами місцевого самоврядування та роботодавцями ОТГ служба зайнятості області організовує громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру», - каже директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.
Під час наради підбили підсумки роботи служби зайнятості області за 9 місяців 2018 року. За словами директора Чернівецького ОЦЗ Любові Кожолянко у звітному періоді відбулося зниження навантаження на одне вільне робоче місце на одну особи (станом на 1 жовтня 2018 року – 3 особи на одне вільне робоче місце, на 1 жовтня 2017 року – 4 особи на одне вільне робоче місце). Проте на ринку праці області залишається професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.
Загалом у січні-вересні 2018 року соціальними послугами обласної служби зайнятості скористалося 13918 зареєстрованих безробітних та послугами щодо пошуку роботи - 9355 осіб без надання статусу безробітного.
За сприянням обласної служби зайнятості у січні-вересні 2018 року забезпечили роботою 8555 осіб, що на 3,5% більше, ніж у січні-вересні 2017 року, з них працевлаштували до набуття статусу безробітного 4467 осіб (на 17,2% більше, ніж за аналогічний період 2017 року).
Впродовж звітного періоду обласна служба зайнятості працевлаштувала на нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску 222 безробітних, в тому числі 76 безробітних, які потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні. Роботодавцям з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття компенсовані фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 1014900 гривень.