05.04.2016 | 15:08

Серед наявних вакансій на ринку праці в Україні військова служба за контрактом у ЗСУ є однією з найбільш високооплачуваних та конкурентоспроможних професій. Про це повідомив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

«Сьогодні професія військового – одна з найпопулярніших в Україні. Це пояснюється тим, що всі бажаючі служити в українській армії за контрактом отримують не лише достойну зарплату, а й певні переваги. Спільно з представниками військкоматів фахівці служби зайнятості проводять групові та масові заходи для безробітних. А віднедавна на базі центрів зайнятості діють рекрутингові пункти, де шукачі роботи зможуть укласти контракт на проходження служби в армії ЗСУ та дізнатись всю необхідну інформацію про контрактну службу. Станом на 31 березня 2016 року у центрах зайнятості відкрились 346 офісів (робочих місць) для укладання контрактів із ЗСУ, 38 – планується відкрити найближчим часом», – поінформував Сергій Кравченко.

Наразі обласні служби зайнятості спільно працюють з військовими комісаріатами для забезпечення укомплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом. У рамках співпраці проводяться ярмарки вакансій та семінари, де шукачам роботи розповідають про терміни контрактної служби, соціальні гарантії військовослужбовців та їх сімей, наявні вакансії у ЗСУ тощо.

За інформацією Міноборони та Генштабу ЗСУ, серед військових професій, які зараз найбільш потрібні українському війську – екіпажі бойових машин, механіки-водії, розвідники, стрільці, артилеристи, фахівці протиповітряної оборони тощо. Також потрібні кухарі, медики, зв’язківці, ремонтники різних напрямків та інші.

«Служба в армії за контрактом – це можливість отримати безкоштовну вищу освіту, виплату одноразової грошової допомоги при укладенні контракту, також для військовослужбовців передбачено повноцінне речове та продовольче забезпечення, безоплатне медичне обслуговування та санітарно-курортне лікування за пільговою оплатою тощо», – повідомив С. Кравченко.

До відома, військовослужбовець служби за контрактом (солдати і сержанти) та призвані у рамках мобілізації можуть розраховувати на зарплату від 7 тисяч гривень; командир бригади – 14 тисяч; командир батальйону – 12 тисяч; командир роти – 10 тисяч; командир взводу – 9 тисяч гривень. Військовослужбовці, які виконують завдання в зоні проведення АТО будуть отримувати додаткове фіксоване грошове забезпечення, незалежно від військового звання та посади.

З початку 2016 року 14 тис. осіб записалися до вітчизняного війська, з них 13 тис. осіб вже прийнято на контракт. Якщо у шукача роботи немає відповідної підготовки, його направляють до навчального центру. Після проходження навчання претендента беруть на службу. Найвищі показники укладання контрактів у Хмельницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській та Миколаївській областях.

 

Сайт Державної служби зайнятості (Центрального апарату)