23 вересня у Чернівцях відбулися консультації щодо адаптації та локалізації Порядку денного розвитку до 2030 року та 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Україні. Метою консультації стало обговорення стратегічних напрямів довгострокового розвитку у розрізі 17 Цілей Сталого Розвитку та 169 завдань, згрупованих за економічним, екологічним, соціальним та управлінським критеріями.
У заході, що проходив у форматі «Світове кафе», взяли участь представники органів державної влади,
громадських організацій, вищих навчальних закладів, регіональних установ та організацій, які в результаті обговорення презентували пріоритетні Цілі Сталого Розвитку для України та Чернівецької області. Також серед учасників – заступник директора-начальник відділу організації надання соціальних послуг Чернівецького обласного центру зайнятості Марія Кобєлєва.
На регіональному рівні досягнення Цілей сталого розвитку здійснюється в контексті Стратегії розвитку Чернівецької області до 2020 року. У рамках Стратегії передбачено реалізувати низку заходів, які на практиці забезпечать економічну стабільність, екологічний баланс та соціальну згуртованість в регіоні. Регіональні консультації, які відбуваються за участі представників Системи ООН та регіональних фахівців, що представляють важливі сфери життя Буковини, допоможуть визначити, які ж Цілі Сталого Розвитку є пріоритетними для області та наскільки реалістичним є їхнє досягнення.
Подібний формат заходу спрямований на те, щоб дізнатися думку експертів та громадськості про пріоритетні цілі розвитку як для регіону, в якому вони проживають та для України загалом.
Учасники розділилися на декілька груп, які у результаті роботи презентували своє бачення пріоритетності цілей розвитку для України та для Чернівецької області.
Так, за результатами регіональних консультацій у Чернівецькій області визначено пріоритетні цілі Сталого Розвитку для України:
1) гідна праця та економічне зростання;
2) мир, справедливість та сильні інститути;
3) міцне здоров’я, благополуччя.
Найбільш пріоритетними Цілями Сталого Розвитку для Буковини учасники визначили:
1) міцне здоров’я, благополуччя;
2) гідна праця та економічне зростання;
3) захист та відновлення екосистем суші.
Результати обговорення у подальшому будуть враховані у процесі розроблення національної доповіді щодо Цілей Сталого Розвитку, яка об’єднає рекомендації учасників консультацій та експертів стосовно напрямів реалізації цих цілей в Україні та їх інтеграції у національні плани, стратегії та програми. Результати консультацій на національному та місцевому рівнях стануть основою для розробки нової Рамкової програми партнерства між Україною та ООН на 2018-2022 роки.