10.01.2019 | 15:12

10 січня 2019 року у КЗ «Чернівецька загальноосвітня спеціальна школа №2» відбулася методична студія «Професійне орієнтування дітей з особливими освітніми потребами на сучасному ринку праці через шкільний проект «Свідомий вибір»» за участю фахівців служби зайнятості.

Педагоги, батьки учнів КЗ «Чернівецька загальноосвітня спеціальна школа №2» зібралися, аби обговорити професійне майбутнє вихованців цього навчального закладу. Нині тут навчається 136 дітей. Серед них семеро – випускники дванадцятого класу та шестеро закінчують дев’ятий. Нині перед ними постає питання «Куди йти далі після закінчення школи?».  У Чернівцях є освітні заклади, які готують кваліфікованих робітників, де створені умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, у ПТУ №8 навчаються діти з вадами слуху. Тож не випадково серед гостей методичної студії – заступник з виховної роботи ПТУ №8 Сніжана Іваніщук, соціальний педагог цього навчального закладу Мар’яна Кушко, котрі розповіли про спеціальності, які можна у них опанувати, умови навчання та проживання. Також КЗ «Чернівецька загальноосвітня спеціальна школа №2» співпрацює з Вищим професійним художнім училищем №5 м.Чернівці, Чернівецьким вищим професійним училищем радіоелектроніки і Чернівецьким будівельним коледжем. У цих навчальних закладах діти з особливими освітніми потребами можуть опанувати професії фотографа, секретаря, кухаря, кондитера, швачки, різьбяра по дереву, столяра, плиточника, муляра, штукатура.

А от до яких професій є схильності – визначити це за допомогою тестування учнів Чернівецької загальноосвітньої спеціальної школи №2 запропонувала фахівець з профорієнтації Чернівецької міської філії ОЦЗ Юлія Кузьменюк.

В центрі уваги обговорення – підготовка дітей з особливими освітніми потребами до самостійного дорослого життя. І важливу роль в цьому процесі відіграє виховання, зокрема трудове. На цьому наголосила директор КЗ «Чернівецька загальноосвітня спеціальна школа №2» Наталія Ткачук. Потрібно розвивати здібності дітей, виробити навички, які допоможуть у подальшому житті, прищепити любов до праці і сформувати вміння до роботи в колективі, зауважила заступник з виховної роботи КЗ «Чернівецька загальноосвітня спеціальна школа №2» Людмила Мельник. А докладно про розвиток творчої уяви в учнів, дрібної моторики, колективну працю розповіла вчитель трудового навчання Лідія Ксєннікова. Участь методичній студії взяла і представник Чернівецького осередку УТОГ Валентина Загута.

Якщо розвинути творчі здібності до високого рівня в майбутньому захоплення переросте в улюблену справу, яка приноситиме не тільки задоволення від творчості, а й дохід. А це дозволить вже дорослій людині з особливими освітніми потребами утримувати себе, свою сім’ю.