23.02.2016 | 14:25

З початку проведення АТО до служби зайнятості у пошуках роботи звернулися 473 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них обласною службою зайнятості працевлаштовані 69 осіб даної категорії, - про це повідомив Роман Криган в.о. директора Чернівецького обласного центру зайнятості.

Роман Криган зазначив, що учасники АТО є особливою категорією на ринку праці. Індивідуальний супровід кожного, хто звернувся за послугами, враховуючи професійні навики та побажання – це основний принцип пошуку роботи для цієї категорії наших клієнтів.

За його словами, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 31 учасник АТО за направленням служби зайнятості проходив професійне навчання у навчальних закладах області за напрямами: охоронник, оператор котельні, а також фахівець з ефективності підприємницької діяльності. Після завершення навчання 27 осіб працевлаштовані за сприянням служби зайнятості.

Станом на 22 лютого 2016 року послуги Чернівецької обласної служби зайнятості отримують 338 демобілізованих військовослужбовців учасників антитерористичної операції. Найбільше учасників АТО перебуває на обліку  в Чернівецькому міському центрі зайнятості (71 особа), Хотинському (51 особа), Кіцманському (47 осіб), Вижницькому (37 осіб), Кельменецькому (29 осіб) районних центрах зайнятості.

Для того щоб допомогти адаптуватися до реалій сьогодення, визначити пріоритети свого майбутнього демобілізовані учасники АТО залучаються до цільових семінарів та тренінгів, що мотивують до вибору професії. З початку демобілізації проведений 51 такий захід, в яких взяли участь 683 військовослужбовці.

На готовність учасників АТО приступити до роботи впливають як певні психологічні проблеми, що виникли після їх участі у бойових діях, так і відсутність вакансій з рівнем заробітної плати, який відповідав би вимогам демобілізованих військовослужбовців.

Зважаючи на відсутність на місцевому ринку праці підходящої роботи для цієї категорії населення, фахівці служби зайнятості орієнтують їх на відкриття власної справи. Так, 21 учасник АТО отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Основні види діяльності, які обрали учасники АТО: розведення сільськогосподарської птиці, вирощування ягід,  плодових дерев та овочів, виготовлення кованих виробів, надання послуг у сфері права, страхової діяльності, ветеринарної медицини, ремонту побутових виробів і предметів особистого вжитку, ремонту приміщень, обробки лісосировини, роздрібна торгівля.