Життєво важливою проблемою для будь-якого студента, а тим більше випускника, є пошук можливостей застосування власних знань і вмінь на практиці. Знайти роботу для людини, яка ще не має диплома або тільки-но закінчила університет, навіть за умови престижності здобутої освіти інколи буває нелегко. У процесі пошуку роботи безробітна молодь стикається з певними психологічними труднощами...

Отож, якщо ви закінчили учбовий заклад і хочете влаштуватися на роботу, проте досвіду у вас немає, перший крок  дізнайтесь, як скласти резюме без досвіду роботи і зацікавити роботодавця.

Для недавніх випускників вузів відсутність досвіду роботи цілком нормальне явище. Треба враховувати, що  все-таки  який-не який досвід у вас є.

Для того, щоб скласти резюме без досвіду роботи, треба згадати все, чим ви займались під час навчання і записати все на папері. Не забудьте відзначити ваші хобі  та  захоплення, гуртки, які ви відвідували під час навчання, можливо у вас є нагороди чи грамоти за участь у конкурсах - про це варто теж написати.

Згадайте, якими особистими якостями ви володієте, які навички маєте наприклад-робота з комп'ютером) і обов'язково вкажіть це у своєму резюме, можливо це згодиться для вибраної вами вакансії.

Головне – не спотворюйте факти при написанні резюме – їх завжди можна перевірити.

Також ніколи не пишіть у своєму резюме «будь-яка робота», «розгляну всі пропозиції», «студент», «не має значення». Якщо ви навчаєтеся  ще в якомусь ВНЗ, отже, кимось бачите себе у майбутньому. Це і є передбачувана чи бажана посада. Наприклад, «менеджер з продажів», «помічник юриста». Далеко у майбутнє заглядати не варто — резюме від вчорашнього студента з заголовком «головний бухгалтер» або «старший партнер юридичної компанії» виглядає некоректно.

Ну і головне — не боятися і пам'ятати, що через пошук першої роботи проходили всі, отже, нічого непосильного у цьому немає. Тим паче, що сучасний світ пропонує безліч інструментів для створення резюме і просування вас, як фахівця.