Вчора Соборна площа м.Чернівців на три години стала площею науки. Експерименти, майстер-класи, 3D-друк, рух і розвиток, анімація, робототехніка, фізика, хімія, біологія, еволюція від Дарвіна…

Міжнародний проект «Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні», який популяризує науку в Україні з 2013 року цьогоріч вперше проходив у Чернівцях. Формат проекту – це інтерактивні експерименти для всіх зацікавлених у бажанні підвищувати свій освітній та науковий рівень. Експериментатори – це молоді та навіть зовсім юні спеціалісти, науковці, ентузіасти, які ділилися своїми знаннями з публікою. На пікніках не подавалась теорія, а із захопленням розкривалися  таємниці фізики, хімії, біології та інших сфер науки.

Чернівецька обласна служба зайнятості не могла залишитися осторонь такого грандіозного дійства. На своїй локації фахівці Чернівецького обласного центру зайнятості розгорнули профорієнтаційний намет, у якому відвідувачі заходу знайомилися з професіями майбутнього, що тісно пов’язані з розвитком науки.

Експерти у сфері зайнятості прогнозують, що стрімко розвиватимуться такі галузі як штучний інтелект, робототехніка, нанотехнологія, 3-D друк, генетика та біотехнологія, нові робочі місця створюватимуться навколо Інтернету речей, в архітектурі та інжинірингу, у сфері споживчої, інформаційно-комунікаційної технології та мобільності, у секторі охорони здоров’я, сільськогосподарського виробництва та ін. Учасникам заходу представлені наступні професії: фахівець з сонячної технології, аналітик BIG DATA, сіті-фермер, віртуальний адвокат, когнітивно-поведінковий терапевт, проектувальник 3D-друку, робототехнік тощо.

Разом з тим, усі бажаючі мали змогу пройти профдіагностичне тестування щодо визначення професійних інтересів та нахилів, отримати вичерпні консультації фахівців з профорієнтації та взяти із собою інформаційні буклети.

Фахівці служби зайнятості розуміють, що шкільна молодь має мати достатньо інформації про ті професії, які будуть затребувані на ринку праці в найближчому майбутньому. Адже наше «завтра» - це їх «сьогодні».

 

Тетяна Ткачук, провідний фахівець з питань зайнятості Чернівецького обласного центру зайнятості