Чернівецький обласний центр зайнятості  створив «Скарбничку професій» - це банк описів професій, які користуються попитом на сучасному ринку праці.

Світ професій різноманітний та багатогранний. Як обрати саме свою та не помилитися? Таке питання виникає майже перед кожною людиною, яка стоїть на початку професійного шляху. А що робити, якщо обрав професію та зрозумів, що вона не твоя? Або фах за яким пропрацював половину життя зараз нікому не потрібен. З чого починати? Куди рухатися далі?

         Якщо ти розгубився у безмежному світі професій, не знаєш, яку професію обрати, або бажаєш змінити фах – пропонуємо тобі заглянути до нашої Скарбнички професій, де ти знайдеш багато корисної та цікавої інформації про різноманітні професії.

Якщо ти любиш тварин та піклуватися про них, маєш тонкий нюх і розвинуте сприйняття на дотик,

гарну спостережливість та високий рівень різних видів пам’яті, то можливо твоє покликання - лікар ветеринарний.

 

 

 

Кухар знає, як правильно зберігати продукти, готує різні страви за рецептами і вміє оформляти приготоване.

 

 

 

 

 

Кондитер – це фахівець, що виготовляє кондитерські вироби, десерти, та інші солодкі напої, страви.

 

 

Фармацевт — це і медик, і хімік, і біолог, але не продавець у білому халаті.

 

 

 

Верстатник деревообробних верстатів - це кваліфікований робітник, який вміє працювати на сучасних верстатах та лініях по переробці деревини.

 

 

 

Водійце робітник, який керує певним транспортним засобом і має водійське посвідчення з відповідними відкритими категоріями. Ця професія необхідна у багатьох галузях економіки та виробництва, тому знайти роботу фахівцям в цій галузі не складно.

 

 

 

Якщо твоя мрія робити своє оточення щасливим та нести красу у світ, а ще маєш розвинуті художній смак та комунікативні здібності – професія перукар саме для тебе.

 

 

Офіціант повинен володіти необхідним рівнем загальної культури, володіти методикою і технікою обслуговування, знати правила поведінки за столом.

 

 

 

 

 

 

 

Тракторист-машиніст  –  людина, яка керує різними типами тракторів та виконує на них різні види робіт: займаються підготовкою полів до посіву, різними меліоративними заходами; беруть активну участь у посівній кампанії; проводять удобрювання посівів і знищення шкідників на полях; займаються збором і перевезенням врожаю; а також підготовкою кормів, їхнім транспортуванням на тваринницьких фермах.

 

 

 

 

 

 

Продавець - це особа, що безпосередньо контактує з покупцями і здійснює продаж товару.

 

 

 

 

 

Є така професія – Батьківщину захищати. Військовий.

 

 

 

 

 

 

Швачка — одна зі стародавніх професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу. Тисячоліттями людина виготовляла для себе одяг вручну, і лише в 19 столітті з’явилися перші швейні машини.

 

 

 

 

Юрист – це професіонал, який стоїть на сторожі закону.

 

 

Квітникар - це фахівець із вирощування квітів і художнього оформлення клумб. Саме він розкриває перед людиною красу природи.

 

 

 

 

Рибовод – робітник, який забезпечує розведення та вирощування риби та інших гібридів у природних та штучних водоймах.

 

 

 

Оператор котельні забезпечує безпечну і безаварійну експлуатацію обладнання котельні, в тому числі парових та водогрійних котлів, що працюють на газоподібному і рідкому паливі.

 

 

 

 

Манікюрник - це майстер, що доглядає за пальцями рук клієнтів, проводить чищення і полірування нігтів, виконує нарощування нігтів і їх дизайн.

 

 

 

 

 

 

Медична сестра – це висококваліфікований спеціаліст, професіонал, помічник лікаря на всіх ділянках його роботи. Це людина з широким світоглядом, що добре орієнтується не тільки в своїй професії, але і в проблемах охорони здоров’я і соціальній сфері в цілому.

 

 

 

 

 

Психолог – це фахівець, який вивчає та коригує душевний стан людини, яка звернулась до нього за допомогою. Може надавати допомогу в особистісних проблемах та у взаємовідносинах, допомагає адаптуватися та навчитися контактувати з оточенням.

 

 

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування - це фахівець, який займається ремонтом та обслуговуванням побутового і промислового обладнання. 

 

 

 

 

Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарату. 

 

 

Бджоляр — це фахівець з розведення бджіл та медових справ майстер

 

 

 

 

 

Програмістами називають категорію людей, які займаються розробкою алгоритмів і програм на основі математичних моделей.

 

 

 

 

Візажист – професія для себе та інших

 

 

 

 

Електрик цеху - це одна з найбільш затребуваних і відповідальних  професій.

 

 

 

 

 

 

 Пекар – фахівець з випікання хліба та хлібобулочних виробів.