Ганна Венерська здійснила мрію завдяки мікрогранту "єРобота". Жінка відкрила власну кав’ярню Haven coffee у Чернівцях.

За грантові кошти Ганна придбала кавомашину, зерна, оплатила оренду й рекламні послуги, йдеться в публікації "МБ".

Крім того, підприємниця офіційно працевлаштувала п’ятьох людей.

За професією пані Ганна – адвокат. Разом із чоловіком вони багато років працюють у цій сфері.

"Ідею ми виношували дуже довго"

Розповідає, що завжди мріяла відкрити власну кав’ярню, адже дуже любить каву та рада пригощати нею своїх друзів.

- Дуже часто наші клієнти, які приходять в офіс чи кудись прямують повз, забігають на каву, адже всім вона дуже подобається. Ось так у нас з чоловіком і виникла ідея відкрити кав’ярню. Мріяли ми про це дуже довго, але не могли знайти приміщення. Врешті-решт таки вдалося знайти гарне приміщення в центрі міста. Воно невеличке, але саме таке, яким ми його й уявляли. Якось ми з моєю подругою-фінансисткою підраховували, коли кав’ярня зможе вийти в нуль. І вона запропонувала подати заявку на отримання гранту "єРобота". Я так і зробила. І вже за кілька днів мене запросили на співбесіду. Написала бізнес-план, мені в цьому допоміг адвокатський досвід, - каже підприємиця.
 

У травні жінці погодили грант на 250 тисяч гривень. Уже в серпні вона відкрила заклад із кавою, а у листопаді запустила кухню.

Найважче було зібрати колектив, знайти працівників.

- Сьогодні я вже можу спокійно сказати, що у нас дуже гарний колектив. Дівчатка – професіонали своєї справи, привітні й відповідальні. Були проблеми, бо серед працівників – велика плинність. Така ситуація у багатьох підприємців, - каже Ганна Венерська.
 

"Ми мали велику підтримку"

Назву закладу вигадав чоловік підприємиці. Загалом на це пішло три тижні, але все ж підібрали ту, що сподобалася всім і відповідає концепту закладу.

- Чоловік три тижні не спав, ночами шукав ідеальну назву. Ми не хотіли нікому довіряти цю роботу. Адже ця кав’ярня - це така наша віддушина. Чоловік вигадав назву Haven coffee. Назва співзвучна з моїм іменем. А ще перекладається як кавовий рай. Адже було задумано створити місце, куди можуть прийти люди й на деякий час забути про роботу, відпочити, абстрагуватися, насолодитися смачною кавою, поснідати смачним сніданком. Логотип також створив чоловік, - каже власниця кав’ярні.
 

Цю справу одразу ж підтримали 12-річний син та 7-річна донечка подружжя. Поки тривав ремонт, діти приходили щодня й допомагали.

У нас була така підтримка, батьки, колеги, друзі. Хто морально підтримував, хто підказками. Найскладнішим етапом був запуск кухні. Нам допомогли розробити меню. Ми обрали здорове харчування, є безглютенові страви. У меню віддаємо перевагу рибі. Є також безлактозне молоко, фільтр-кава та кава без кофеїну. Ми вже запустили доставку їжі і дуже б хотіли отримали дозвіл на столики влітку на вулиці. У планах – удосконалити меню та додати нові кавові напої, - каже пані Ганна.