Електромонтажник-схемник — фахівець, який працює в галузі електрики і електротехніки, що займається монтажем електросхем, кресленнями, складає та паяє з’єднувальні шини, комутує магнітні станції та прилади (2-6 розряду).

Ще в VI столітті до н.е. люди відкрили, що тіла можуть бути приведені в особливий стан - наелектризовані. Цей факт описав грецький філософ Фалес Милетский. У 1880 році французький фізик М. Депре заявив про можливість передачі електроенергії по проводах. Він же побудував першу лінію електропередачі. Наприкінці XIX століття відбувається бурхливий розвиток електротехніки. Для проведення проводів і кабелів необхідні були люди, які б розбиралися в електриці. А вже пізніше актуальним став монтаж електросхем, вміння складати та паяти з’єднувальні компоненти і т. інше. Тому виникла нова професія електромонтажник-схемник.

Завдання та обов'язки.

 Виконує монтаж та в'яже електросхеми середньої складності за кресленнями, ескізами та зразками. Закріпляє змонтовані схеми скобами. Складає з'єднувальні шини для паяння та паяє їх. Виготовляє шарнірні переходи груп провідників на двері та кришки шаф. Виконує монтаж силового ланцюга у розподільних секціях з вільним допуском до місця встановлення. Комутує магнітні станції, щитки керування, агрегати та прилади. 

Повинен знати: 

найменування та призначення пускорегулювальної апаратури; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та установок, які застосовує під час монтажу; монтажний інструмент, пристрої та різне устаткування для паяння, відпалу, свердлення та інших робіт; основи електротехніки та електромеханіки в межах роботи, яку виконує.

Приклади робіт.
1. Блоки розрядних пристроїв бензоелектричних агрегатів - електромонтаж. 
2. Генератори - електромонтаж з блоком апаратури. 
3. Контактори змінного струму - встановлення. 
4. Контактори інгітронні - підводка електромонтажу та підключення за всіма елементами. 
5. Машини пральні - повний електромонтаж. 
6. Панелі контактні - встановлення, підключення та випробування. 
7. Пульти керування машин для зварювання - монтаж, установлення та продзвонювання схеми. 
8. Труби діаметром до двох дюймів - прокладання за схемою. 
9. Установки конденсаторні низьковольтні першого габариту - повний електромонтаж. 
10. Шаблони для в'язання джгутів - виготовлення. 

Професія електромонтажника-схемника вимагає уважності. Тому під час роботи постійно потрібно координувати увагу, зосереджуватися, бути точним у рухах, мати хороший фізичний стан.